Nike naprawdę wprowadzi do sprzedaży samosznurujące się buty

Nike naprawdę wprowadzi do sprzedaży samosznurujące się buty

Z tymi wynalazkami nie będzie jednak tak łatwo. Wprawdzie informacje o latających samochodach co i rusz pojawiają się w mediach, ale są to konstrukcje “mało futurystyczne”, wyposażone w napęd śmigłowy. Znacznie lepiej przedstawia się kwestia latających deskorolek, o których pisaliśmy kilka miesięcy temu. Również i ten wynalazek ma jednak sporo niedociągnięć, więc wygląda na to, że z przedstawionych na filmie produktów z “przyszłego roku 2015” w pełni teraźniejsze staną się tylko samosznurujące się buty. Za sprawą firmy Nike, oczywiście.

Wiemy o nich na razie dwie rzeczy: na pewno pojawią się w sprzedaży w 2015 roku i rzeczywiście będą się samodzielnie sznurować. Pierwsza informacja opiera się na wypowiedziach Tinkera Hatfielda, który nie chciał jednak powiedzieć dokładniej, w której części tego roku możemy spodziewać się premiery “butów z przyszłości”. Tym bardziej nie poznaliśmy na razie ich ceny, choć można się spodziewać, że nie będzie to tani produkt.

Więcej wiemy natomiast, jeśli chodzi o kwestię działania mechanizmu “samosznurowania”, a to dzięki wnioskowi patentowemu złożonemu przez firmę Nike w lipcu zeszłego roku. Mechanizm wbudowany będzie w środkową część podeszwy buta i opierać się będzie na obracających się walcach, na które nawijane będą paski ściągające ku sobie końcówki “sznurówek” (też bardziej przypominających paski, stąd cudzysłów). Proces uruchamiany będzie poprzez naciśnięcie przycisku umieszczonego po zewnętrznej stronie pięty buta.

Cóż, jesteśmy oczywiście ciekawi, jak cały mechanizm będzie działał w praktyce. Kto wie, może nauka wiązania kokardek ze sznurówek, którą przyswajają obecnie przedszkolaki, za kilka lat przestanie być już do czegokolwiek potrzebna?