Odręczne notatki i sterowanie gestami w urządzeniach Yoga

Rodzina produktów Yoga powiększyła się o płaskie i lekkie modele Yoga 3 o przekątnej 11 i 14 cali (w obudowie 13-calowej) przeznaczone dla współczesnych mobilnych miłośników multimediów, 12‐calowy ThinkPad Yoga zoptymalizowany pod kątem biznesu oraz modele 14- i 15-calowe dla użytkowników profesjonalnych, a także 8-calowy Yoga Tablet 2 z systemem Windows, wzbogacony o technologię Lenovo AnyPen, która zmienia niemal dowolny długopis w rysik do pisania na tablecie.
Odręczne notatki i sterowanie gestami w urządzeniach Yoga

Bez odcisków palców — technologia Lenovo AnyPen zmienia długopisy i ołówki w narzędzia do pisania na tablecie

Ośmiocalowy model Yoga Tablet 2 with Windows z technologią AnyPen kontynuuje tradycje rodziny Yoga, wzbogacając ją o nowe możliwości. Urządzenie to nie tylko dostosowuje się do użytkownika, oferując mu cztery sposoby pracy, ale też wyróżnia się na tle innych współczesnych tabletów dzięki nowemu sposobowi pisania, które ułatwia interakcję z tabletem.

Za sprawą technologii Lenovo AnyPen można na tablecie pisać ręcznie dowolnym długopisem lub ołówkiem — nie jest do tego potrzebny specjalny rysik. Konsumenci mogą wybrać swoje preferowane narzędzie i używać go bezpośrednio na ekranie dotykowym tabletu, aby łatwo poruszać się po ekranie bez przeciągania po nim palcami. Technologia ta ułatwia szczególnie nawigację po ekranach małych urządzeń, ponieważ zapewnia większą precyzję niż dotykanie palcem. Technologia Lenovo AnyPen eliminuje też konieczność zakupu specjalnego rysika do ekranu dotykowego w razie zgubienia oryginalnego rysika.

Ośmiocalowy Yoga Tablet 2 with Windows z zaprezentowanej jesienią 2014 roku rodziny Yoga Tablet 2 zyskał uznanie za udoskonalenia wprowadzone od czasu pierwszego modelu Yoga Tablet. W przeciwieństwie do wszystkich innych tabletów dostępnych na rynku ma cztery sposoby działania — Trzymanie, Przechylenie, Podstawka i Zawieszenie. Jest wyposażony w dwa przednie głośniki, technologię redukcji szumów Wolfson Master Hi-Fi oraz dźwięk Dolby. Dzięki systemowi Windows 8.1, 8-calowemu wyświetlaczowi Full HD oraz procesorowi Intel Atom nadaje się zarówno do pracy, jak i do rozrywki. Użytkownicy mobilni docenią natomiast czas działania baterii — do 15 godzin.

Yoga 3 — grunt to elastyczność

Nowy notebook Yoga 3 zapewnia użytkownikom większy wybór: model 11-calowy oraz 14-calowy z podświetlanym ekranem. Oba rozkładane notebooki mają 18,3 mm lub mniej grubości. Model 14-calowy oferuje więcej miejsca na ekranie, ale mieści się w obudowie 13-calowej. Model 11-calowy ma 15,8 mm grubości i waży1,1 kg i jest to najlżejszy notebook rozkładany z rodziny Yoga. W obu notebookach zastosowano klasyczną, dwuzawiasową konstrukcję Yoga. Rozkładają się one w zakresie 360°, oferując funkcjonalność w czterech sposobach — Laptop, Podstawka, Namiot i Tablet. Zawiasy otwierają się teraz i zamykają płynniej. Umożliwiają też płaskie rozłożenie ekranu pod kątem 180°.

Nowe notebooki rozkładane Yoga posiadają procesor Intel Core i7 5. generacji w modelu 14-calowym, ekran Full HD, system Windows 8.1, oraz łączność Wi-Fi 802.11ac. Konstruktorzy Lenovo dodali do komputerów Yoga 3 głośniki stereo i dźwięk Waves. Oprogramowanie Harmony umożliwia bardziej intuicyjną obsługę i dostosowywanie się komputera do potrzeb użytkownika. Harmony pomaga użytkownikom poznawać i dostosowywać aplikacje. Zawiera automatyczny mechanizm regulacji jasności podczas czytania książek, włącza sterowanie ruchowe, a także optymalizuje ustawienia audio w określonych sposobach i poleca nowe aplikacje.

Użytkownicy mają do wyboru komputery w czterech kolorach: klementynkowym, platynowosrebrnym, nowym kredowobiałym oraz czarnym.

ThinkPad Yoga — dwie nowości dla użytkowników profesjonalnych

Nowe rozkładane notebooki ThinkPad Yoga dostępne są w wersjach o przekątnej 12, 14 i 15 cali. Opracowany z myślą o małych biurach i biurach domowych oraz studentach ThinkPad Yoga zwiększa możliwości mobilnej pracy dzięki technologii ActivePen w wybranych modelach, a także funkcjom zoptymalizowanym pod kątem biznesu, takim jak opcjonalna kamera 3D w modelu ThinkPad Yoga 15.

Yoga 12 oferuje opcję pióra cyfrowego wraz z wewnętrznym schowkiem. Niezależnie od technologii pióra cyfrowego ThinkPad oferuje ciekawe funkcje sprzętowe i programowe do pisania.

Użytkownicy mogą pisać cyfrowo oraz korzystać z innych funkcji w czterech trybach notebooków ThinkPad Yoga, których bateria wystarcza na cały dzień pracy. W trybie Laptop mogą pisać na klawiaturze lub rysikiem, w trybie Tablet mogą robić notatki na zajęciach, w trybie Podstawka mogą wyświetlać prezentacje, a w trybie Namiot zrelaksować się, oglądając film. Bezproblemowe przełączanie trybów Laptop i Tablet umożliwia klawiatura Lift n’ Lock.

Te rozkładane notebooki mają 19 mm grubości, a model 12-calowy waży 1,5 kg. Są dostępne w kolorze czarnym z podświetlaną klawiaturą oraz ekranem dotykowym o rozdzielczości Full HD.

Gotowy do zadań biznesowych ThinkPad Yoga ma też nową technologię przydatną w małych firmach: wbudowaną kamerę 3D. Zastosowana przez Lenovo po raz pierwszy w notebooku kamera 3D jest dostępna opcjonalnie w modelu 15-calowym. Kamery 3D są obecnie stosowane w firmach do bardziej osobistych wideokonferencji oraz skanowania małych obiektów na potrzeby druku 3D.

Z myślą o pracy w biznesie notebook ThinkPad Yoga wyposażono w procesor Intel Core i7 5. generacji, system Windows 8.1 z opcjonalną technologią vPro do środowisk zarządzanych (tylko w modelu 12-calowym), pamięć masową o pojemności do 1 TB oraz technologię dźwięku Dolby Home Theatre v4.

Komfort pracy z komputerem ThinkPad Yoga zwiększać ma aplikacja Lenovo SHAREit do udostępniania plików między urządzeniami. Małe firmy mogą skorzystać z różnych usług Lenovo przeznaczonych dla właścicieli komputerów ThinkPad Yoga, takich jak ochrona przed przypadkowymi uszkodzeniami, rozszerzenie gwarancji, priorytetowa pomoc techniczna i inne.

Ceny i dostępność

8-calowy model Yoga Tablet 2 with Windows z technologią Lenovo AnyPen będzie dostępny od stycznia w cenie od 299 USD w sieci handlowej www.BestBuy.com oraz w witrynie internetowej www.lenovo.com.

11-calowe i 14-calowe modele Yoga 3 będą dostępne od marca w cenie odpowiednio od 799 USD i 979 USD w sieci handlowej Best Buy oraz w witrynie internetowej www.lenovo.com.

Modele 12- i 15-calowe ThinkPad Yoga będą dostępne od lutego w cenach odpowiednio od 999 USD i 1199 USD za pośrednictwem partnerów biznesowych i w witrynie internetowej www.lenovo.com.

Model 14-calowy ThinkPad Yoga będzie dostępny od maja w cenie od 1199 USD w sieci handlowej Best Buy oraz w witrynie internetowej www.lenovo.com.