Oto największy Chromebook na rynku

Acer kontynuuje rozbudowę linii Chromebook i przedstawia pierwszy na rynku model z 15,6-calową matrycą. Acer Chromebook 15 to pierwszy Chromebook tej marki wykorzystujący procesory Intel Core i3 piątej generacji i procesory Intel Celeron oparte o mikroarchitekturę Intel Broadwell.
Oto największy Chromebook na rynku

Acer Chromebook 15 faktycznie przykuwa uwagę dzięki 15,6-calowej matrycy, która jest o 27 procent większa w porównaniu z 13,3-calowymi Chromebookami dostępnymi na rynku. Matryca występuje w dwóch wersjach – Full HD o szerokim kącie patrzenia, która zapewniać ma czytelność tekstu oraz wyrazistość obrazu. Druga opcja to matryca w rozdzielczości HD 1366×768, dla oszczędnych klientów. Oba warianty matrycy wyposażone są w technologię Acer ComfyView, co oznacza, że minimalizują ilość odbitego światła i nie męczą wzroku.

Multimedialne możliwości Chromebooka uzupełnia odtwarzanie dźwięku. Dwa pełnowymiarowe głośniki skierowane do góry zapewniać mają przyzwoitą jakość. Kamera internetowa HD pozwala na prowadzenie rozmów wideo.

Acer Chromebook 15 ma zapewniać wydajność potrzebną współczesnym użytkownikom dzięki kilku wariantom procesora opartego na mikroarchitekturze Intel Broadwell. Chromebook 15 będzie dostępny z procesorem piątej generacji Intel Core i3-5005U lub Intel Celeron 3205U, który pozwala na pracę wielu aplikacji czy gier online równocześnie. Te procesory oraz dyski SSD skracają czas uruchamiania urządzenia do mniej niż 7 sekund. Ponadto dyski SSD pozwalają na szybkie zapisywanie i dostęp do danych. Bateria pozwalać ma użytkownikom na korzystanie z komputerów Acer Chromebook 15 do pracy lub zabawy do 8 godzin.

Obudowa nowego Chromebooka 15 jest odporna na nacisk do 60 kg, narożniki nie uszkodzą się nawet przy upadku z wysokości do 45 cm, a zawiasy zostały dodatkowo wzmocnione. Nowy Acer Chromebook 15 został również wyposażony w największy panel dotykowy dostępny w Chromebookach, który ułatwia użytkownikom nawigację, przybliżanie i przewijanie. Acer Chromebook 15 waży 2,2kg, a jego wymiary wynoszą 39,2 x 25,6 x 2,42 cm.

Acer Chromebook 15 jest wyposażony w łączność bezprzewodową w technice MIMO 2x2Wifi 802.11ac. Za pomocą Bluetooth 4.0, USB 3.0, USB 2.0 i HDMI można do niego podłączyć inne urządzenia peryferyjne. Czytnik kart SD umożliwia szybki dostęp i przesył danych.

Modele będą dostępne z dyskami SDD o pojemności 16GB lub 32GB i pamięcią RAM 2GB lub 4GB. Szczegółowe specyfikacje, ceny i dostępność będą różnic się w zależności od kraju.

Linia Acer Chromebook 13 powiększa się o modele z ekranem dotykowym

Acer powiększa również swoją uznaną linię Chromebook 13 o nowe modele z ekranem dotykowym. Acer Chromebook 13 stanowił pierwszy na rynku Chromebook wyposażony w procesor Nvidia Tegra K1, 13,3-calową matrycę i baterię o długości pracy do 13 godzi. Acer Chromebook 13 jest teraz dostępny z ekranem dotykowym.