Przeglądarka w Windows 10 będzie miała niesamowite funkcje

Wygląda na to, że przeglądarka o nazwie Spartan nie będzie tylko lżejszym i nowszym następcą słynnego Internet Explorera, ale wniesie też sporo nowych funkcji.

Nieoficjalne (na razie) stwierdzenia ze strony Microsoftu mówią przede wszystkim o tym, że opracowany przez tę firmę asystent głosowy, czyli Cortana, będzie zintegrowany nie tylko ogólnie z nową wersją systemu operacyjnego, ale również z jego przeglądarką. Oznacza to, że będzie nią można sterować za pomocą głosu, prosząc chociażby o wyszukanie jakichś informacji czy wyświetlenie konkretnej strony internetowej.

Inna niezwykła funkcją nowej przeglądarki Spartan ma być możliwość tworzenia notatek bezpośrednio na wyświetlanych stronach internetowych, a następnie udostępnianie ich w chmurze. Dzięki temu będą one widoczne także wtedy, jeśli będziemy wykorzystywać inny system operacyjny czy przeglądarkę, oczywiście pod warunkiem, że będziemy zalogowani.

Obsługę wielu stron internetowych równocześnie ułatwiać ma natomiast funkcja grupowania kart. Nie ma natomiast informacji na temat możliwości zmiany stylów przeglądarki poprzez nakładanie specjalnych skórek czy pakietów tematycznych, ale jak na razie nie znaczy to jeszcze, że taka opcja nie pojawi się w przyszłości.

Microsoft potwierdził równocześnie, że przeglądarka Spartan będzie dostępna na wszystkich urządzeniach z systemem Windows 10, a także będzie dostępna poprzez Windows Store. Tak jak to zapowiadano już podczas samej premiery systemu Windows 10, możemy spodziewać się dwóch wersji tej aplikacji, przeznaczonych do wykorzystywania na ekranach dotykowych (Modern) lub w bardziej klasyczny sposób. Nie będą się one jednak różnić pod względem oferowanych funkcji.

A tak wyglądają pierwsze, nieoficjalne jeszcze, zrzuty ekranowe ze Spartana:

„Screeny” z przeglądarki Spartan pochodzą ze strony cnbeta.com.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.