Triby: inteligentny telefon domowy

Triby: inteligentny telefon domowy

Przypominający wyglądem niewielkie radio Triby jest głośnomówiącym i bezprzewodowym telefonem VoIP posiadającym 2.9-calowy ekranik typu e-ink, na którym cała rodzina może zostawiać wiadomości dzięki dedykowanej aplikacji. Produkt Invoxii został zaprojektowany w technologii In Vivo Acoustic, dotychczas wykorzystywanej jedynie w profesjonalnych telefonach konferencyjnych. Dwa mikrofony zbierają głos użytkownika z otoczenia, eliminując jednocześnie szumy tła. Triby nie wymaga podłączenia do tradycyjnej sieci telefonii stacjonarnej – połączenie odbywa się poprzez Internet (wbudowany moduł Wi-Fi i Bluetooth). Dzięki temu na urządzenie nie dodzwonią się żadne osoby spoza naszego kręgu znajomych korzystających z dedykowanej aplikacji.

Magnes z tyłu obudowy pozwala w łatwy sposób przyczepić urządzenie chociażby w kuchni na drzwiach lodówki. Intuicyjny interfejs pozwala też najmłodszym domownikom na bezproblemowy odbiór połączenia.

Triby to jednak nie tylko telefon i e-inkowy komunikator, ale też przenośny głośnik, który wykorzystamy do słuchania radia – zarówno tego tradycyjnego jak i internetowego. Wbudowany akumulator pozwala na miesięczną pracę na jednym ładowaniu. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w połowie roku. Jego sugerowana cena detaliczna to 199 dolarów.