Ubisoft usuwa gry z kont graczy na Uplay

W ubiegły piątek wielu graczy po zalogowaniu się na Uplay odkryło, że z ich biblioteki usunięte zostały takie gry jak Far Cry 4, Watch Dogs czy Assassin's Creed Unity. Ubisoft początkowo odmawiał komentarza jednak wiemy już, że to nie żaden błąd systemu czy problem z hakowaniem kont. To pomysł samego wydawcy.

G2A, Kinguin czy CJS-CD Keys to ogólnoświatowe platformy służące do sprzedaży i kupna tanich wersji cyfrowych gier. Kupujący nie ma możliwości sprawdzić skąd tak naprawdę pochodzą cyfrowe klucze. Część sprzedających ma dostęp do hurtowych zniżek, część odsprzedaje klucze pochodzące z różnych akcji gratisowych. To dalej jest kupno z legalnego źródła. Co innego, gdy sprzedający nabył klucz ze sklepu UPlay wykorzystując zdefraudowaną czy zhakowaną kartę kredytową. To właśnie tymi ostatnimi, nieuczciwymi sprzedawcami zajął się Ubisoft.

W efekcie graczom zaczęły znikać gry zakupione u powyższych pośredników. Gry, za które zapłacili własnymi pieniędzmi.

Regularnie zajmujemy się deaktywacją kluczy, które zostały pozyskane przez oszustwo i odsprzedane dalej. W tym przypadku badamy pochodzenie oszustwa i gdy tylko otrzymamy więcej informacji będziemy informować swoich klientów. W międzyczasie poszkodowani gracze powinni samodzielnie skontaktować się z dostawcą, od którego zakupili klucz.” – wyjaśnił rzecznik Ubisoftu.

Z jednej strony postępowanie wydawcy jest zrozumiałe – w jakiś sposób próbuje walczyć z nieuczciwą sprzedażą. Z drugiej jednak strony poszkodowani zostali tu gracze, którzy – jak każdy – szukali oszczędności.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.