Wacom prezentuje nową wersję swojego supertabletu dla grafików

Wacom prezentuje nową wersję swojego supertabletu dla grafików

W 2013 roku Wacom wprowadził do sprzedaży pierwszą wersją Cintiq Companion – tabletu z wyświetlaczem dla grafików, który mógł pracować samodzielnie. Ot, taki profesjonalny szkicownik dla fanów mobilności. W tamtym okresie był to także jeden z najbardziej wydajnych tabletów na rynku.

Podczas tegorocznych targów CES Wacom zaprezentował następcę opisywanego urządzenia. Companion 2 podobnie jak poprzednik posiadać będzie 13,3-calowy ekran. Tym razem jednak otrzyma on wyższą rozdzielczość – rzędu 2560 x 1440 pikseli. Pod względem konstrukcji nic się nie zmieniło – dalej mamy do dyspozycji fizyczne przyciski funkcyjne i piórko z 2048 poziomami nacisku. Więcej zmienia się pod maską.
Companion 2 będzie sprzedawany w dwóch wariantach. Tańsza wersja (1299 dolarów) będzie posiadała procesor Intel Core i3 taktowany zegarem o częstotliwości 1,7 GHz, układ graficzny Intel HD 4400 oraz 4GB RAM-u i 64 GB wolnej przestrzeni na dysku. Wersja premium (2499 dolarów) zaś zaoferuje procesor Intel Core i7 taktowany zegarem o częstotliwości 3,1 GHz, układ graficzny Intel Iris 6100, 16 GB RAM-u i 512 GB dysk SSD.
Obie wersje będą działały na systemie Windows 8.1 oraz ponadto będą wyposażone w 8-megapikselowy aparat główny, 2-megapikselowy aparat do wideokonferencji, czytnik kart microSD i akumulator pozwalający na 4,5 godziny pracy. Tablety pojawią się w sprzedaży na wiosnę tego roku.