Wysyp nowości od Lenovo

Lenovo Flex 3 to trzy modele notebooków z zawiasami umożliwiającymi obrót w zakresie 360 stopni, które pozwalają na pracę w czterech trybach – tabletu, namiotu, laptopa i podstawki. Model 11-calowy posiada procesor Intel Atom i wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Modele 14 i 15-calowe posiadają już procesor Intel Core i7, a dodatkowo mogą wyświetlić obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Wszystkie urządzenia mogą posiadać do 8GB pamięci RAM i są obsługiwane przez system Windows 8.1.
Wysyp nowości od Lenovo

FLEX 3 – rozkładany notebook pracujący w czterech trybach

Notebooki Lenovo FLEX 3 w wersji 11″, 14″ i 15″ będą dostępne od maja w cenach odpowiednio od 399 USD, 549 USD i 579 USD. Poniżej prezentujemy szczegółową specyfikację.

U31, U41 – lekkie notebooki do pracy

Lenovo U31 i U41 to lekkie i eleganckie notebooki do wydajnej pracy. Pomimo przystępnej ceny są wyposażone w procesor do poziomu Intel Core i 7, opcjonalną osobną kartę graficzną NVIDIA GeForce nowej generacji oraz układ dźwiękowy z certyfikatem Dolby Home Theater. U31 i U41 ważą zaledwie odpowiednio 1,5 kg oraz 1,8 kg i są dostępne w różnych kolorach – czerwonym i białym (U31) oraz czarnym, czerwonym i platynowosrebrnym (U41). Cena nie została jeszcze ujawniona przez producenta.

Tab 2 A7-10 i A7-30: Tanie tablety dla niewymagających użytkowników

Z myślą o nabywcach pierwszego tabletu firma Lenovo opracowała wyjątkowo przystępny cenowo TAB 2 A7-10 oraz A7-30 z systemem Android 4.4. Tablet klasy podstawowej A7-10 jest cienki jak ołówek (9,3 mm) i waży zaledwie 269 g, a ośmiogodzinny czas działania baterii jest równie dobrą zaletą urządzenia. Dodatkowo możemy liczyć na 32 GB pamięci na dane, czterordzeniowy procesor MediaTek taktowany zegarem 1,3 GHz, 1GB RAM-u pięciopunktowy, 7-calowy wyświetlacz dotykowy IPS 1024×600 IPS oraz dźwięk Dolby.
Model A7-30 posiada te same parametry (ta sama wielkość ekranu tylko bez obramowania) ale umożliwia ponadto prowadzenie rozmów telefonicznych w sieci 3G. Użytkownicy mają do wyboru cztery kolory: niebieski, różowy, perłowo-biały i czarny.

W obu tabletach zainstalowano fabrycznie pakiet aplikacji Lenovo DOit, w tym SHAREit do błyskawicznego przesyłania plików między urządzeniami, Security do ochrony przed wirusami, spamem i szkodliwym oprogramowaniem, a także SYNCit do tworzenia kopii zapasowych i przywracania kontaktów, wiadomości SMS oraz rejestrów połączeń. Tablety będą dostępne jeszcze w styczniu w cenie od 99 dolarów. Powyżej prezentujemy pełną specyfikację techniczną.

B50 3D Camera – pierwszy komputer All-in-One z kamerą 3D Intel RealSense

Ten działający z systemem Windows 8.1 komputer oferuje użytkownikom zupełnie nowy poziom interaktywności i efektywności, ponieważ dzięki kamerze 3D komputer widzi otoczenie tak jak użytkownik. Kamera 3D zawiera kolorową matrycę o pełnej rozdzielczości 1080p z czujnikiem głębi, który symuluje zdolność ludzkiego wzroku do postrzegania trójwymiarowego. Do jakich zastosowań może się przydać taki gadżet? Czat wideo można rozbudować o wirtualną przestrzeń. Informacje o głębi można zapisywać do celów edycji i druku 3D, a interakcję z komputerem można wzbogacić o reakcję na ruchy rąk i palców, a nawet wyraz twarzy. Na komputerze zainstalowano fabrycznie cztery funkcje Intel RealSense: Out of Box Experience, Personify, Wave Warrior i BBB Goal zwiększające realizm rozmów wideo, gier i posługiwania się obiektami w 3D.

Model B50 3D Camera z ekranem bez oprawy o przekątnej 23,8″ i rozdzielczości Full HD 1920×1080 ma panel dotykowy i grafikę NVIDIA GeForce nowej generacji oraz procesor Intel Core i7 czwartej generacji oraz maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Nie zabrakło łączności Bluetooth 4.0, pięciu portów USB (2x USB 3.0, 3x USB 2.0) i opcjonalnego wyjścia HDMI.

Komputer zadebiutuje w sprzedaży w marcu za pośrednictwem sieci sklepów Best Buy i oficjalnej witryny producenta w cenie 1249 dolarów.

C20, C40, C50 – niewielkie i niedrogie komputery All-in-One

Lenovo proponuje wersje z trzema przekątnymi ekranu: 19,5 cala w C20, 21,5 cala w C40 i 23 cale w C50, dzięki czemu mogą je dopasować do niemal dowolnego miejsca w domu.Na wyposażeniu każdego z nich znajdziemy system Windows 8.1, 10-punktowe ekrany dotykowe o rozdzielczości Full HD, procesor Intel Core i5 czwartej generacji, do 8GB RAM-u i do 2TB wolnej przestrzeni na dane, nagrywarkę DVD i moduł WiFi.

Komputery wejdą do sprzedaży w marcu w cenie od 429 dolarów.