Z tymi elektrycznymi wrotkami będziesz poruszać się dwukrotnie szybciej

Prototypowa wersja Rollkers została zaprezentowana na tegorocznych targach CES. Najprościej ujmując są to trójkołowe wrotki z napędem elektrycznym, które zakładamy na buty. W porównaniu do podobnych projektów takich jak RocketSkates nie chodzi tu o typową rekreacyjną jazdę, co raczej o szybszy sposób przemieszania się.
Z tymi elektrycznymi wrotkami będziesz poruszać się dwukrotnie szybciej

Zobaczcie sami na filmie powyżej jak się w nich porusza- bardziej przypomina to chód niż tradycyjną jazdę. Stąd też średnia prędkość Rollkersów nie jest wielka – to tylko 11 km/h. Jeśli przyjąć, że człowiek porusza się z prędkością 5km/h to taki “pojazd” zagwarantowałby nam dwukrotnie szybsze przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Atutem urządzenia jest jego stabilność, dzięki której nawet osoby, które nigdy nie jeździły na rolkach powinny szybko opanować podstawy poruszania się.

Rollkers jest na razie w fazie prototypu i nie ma jeszcze określonych parametrów technicznych. Na ten moment wrotki wyposażone są w akumulator o pojemności 1000 mAh, który wystarcza na 2 godziny jazdy. Cena gadżetu nie jest jeszcze znana. Twórcy zajmują się teraz stosownymi licencjami, natomiast do sprzedaży rolki mają wejść w okolicach początku przyszłego roku.