20 lat za publikację nagich zdjęć

W czerwcu ubiegłego roku obywatel San Diego został zaaresztowany pod 27 zarzutami związanymi z prowadzeniem witryny internetowej, za pomocą której jej użytkownicy publikowali nagie zdjęcia swoich byłych partnerów. Ofiary podstępu mogły je usuwać... za opłatą.

Kevin Bollaert, lat 28, został uznany winny kradzieży tożsamości i wymuszeń, za co grozi mu nawet 20 lat więzienia. Prowadził witrynę UGotPosted, która umożliwiała byłym kochankom umieszczanie kompromitujących zdjęć swoich partnerów, wraz ze związanymi z nimi informacjami kontaktowymi, w tym łączami do kont na portalach społecznościowych.

Osoby pokrzywdzone mogły za pomocą należącej do Bolllaerta drugiej witryny o nazwie changemyreputation.com zażądać usunięcia ich profili na UGotPosted, co kosztowało od 300 do 350 dolarów.

Bollaert zarabiał tysiące dolarów miesięcznie poprzez przyjmowanie okupów i, dodatkowo, średnio około 900 dolarów miesięcznie z przychodów z wyświetlanych na witrynie reklam. Przeciwko 28-latkowi zeznawało ponad 25 osób. Jak twierdziły, czuły się poniżone i przerażone, nie brakowało też skierowanych w ich stronę pogróżek wysyłanych za pomocą Facebooka czy poczty elektronicznej.

Sąd uznał, że Bollaert był świadomy, że zdjęcia były umieszczane bez wiedzy i zgody ofiar i że dopuszczał się stosowania szantażu.

0
Źródło: Phys.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.