Wiemy, o ile spadnie cena Galaxy S6 w ciągu pół roku

Ta zaś według krążących od tygodni plotek i nieoficjalnych informacji ma wynosić około 3150 zł dla najprostszego wariantu. Od poznania rzeczywistej wartości telefonu dzieli nas jeszcze około 1,5 tygodnia. Galaxy S6 ma być zaprezentowany 1 marca – w przeddzień rozpoczęcia targów MWC.
Wiemy, o ile spadnie cena Galaxy S6 w ciągu pół roku
Analizując kształtowanie się wartości poprzednich modeli z serii Galaxy S porównywarka cen Idealo przygotowała prognozę powyższą prognozę. Każdy kolejny model w ciągu pierwszego miesiąca tanieje coraz bardziej. Podczas gdy cena modelu Galaxy S2 notowała relatywnie wolny i regularny spadek, w przypadku jego następców wyraźna różnica w kosztach zauważalna była dopiero po dwóch lub trzech miesiącach. Do tej pory najgwałtowniejszy spadek ceny miał miejsce w przypadku Galaxy S4, który już w ciągu jednego kwartału dostępny był za równowartość 81% ceny wyjściowej.
Cena zaprezentowanego w zeszłym roku smartfona Galaxy S5 zmniejszyła się o około jedną czwartą w przeciągu pół roku. Podobny los spotkać może także jego spodziewanego następcę. Opierając się na przedstawionej powyżej analizie rozwoju cen można prognozować, że nowy model po trzech miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży będzie tańszy o 17%. Sześć miesięcy po pojawieniu się na rynku Samsung Galaxy S6 może natomiast kosztować zaledwie 72% swojej ceny początkowej.