Dota 2 pobiła najważniejszy rekord platformy Steam

Twórcy gier sieciowych najbardziej lubią chwalić się dwoma statystykami. Liczbą wszystkich zarejestrowanych graczy oraz liczbą osób grających w ich tytuł jednocześnie. Dota 2 pobiła rekord, jeśli chodzi o tą drugą statystykę.

Dota wywodzi się z modyfikacji stworzonej przez fanów do gry Warcraft 3. Bez tego darmowego moda, gatunek MOBA (chociaż jego fani nadal spierają się co do nazwy, jaką powinno się używać) nigdy nie stałby się tak popularny. W drugą część Doty, która z damowej modyfikacji stała się pełnoprawną i w pełni darmową grą stworzoną przez Valve na silniku Source Engine miesięcznie gra ponad 10 milionów graczy. W ten weekend gra pobiła kolejny rekord: w 15 lutego, w tytuł grało jednocześnie

ponad milion osób.

Ten wynik sprawia, że jest to (nadal) najpopularniejszy tytuł na platformie Steam, drugie miejsce zajmuje Counter Strike: Global Offensive, w którego jednocześnie grało 420 tysięcy osób.

Wynik Doty nadal wygląda nieco mizernie w porównaniu do jej bezpośredniego konkurenta: League of Legends produkcji Riot Games. Według informacji opublikowanych przez firmę Riot, które dotyczyły 2013 roku, w LoL-a jednocześnie grało ponad 7,5 miliona osób. Nie wiadomo, czy tytuł Valve zdoła kiedykolwiek dogonić Ligę Legend, jednak na razie goni ją w całkiem niezłym tempie.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.