Jeszcze lepszy Spotify dla PC

Serwis streamingowy Spotify uruchomił dziś nową wersję aplikacji Spotify na desktopy. Platforma, z której każdego dnia korzystają miliony fanów muzyki, została zaktualizowana o kilka nowych funkcji.

Wraz z dzisiejszą aktualizacją, użytkownicy serwisu mają dostęp do tekstów swoich ulubionych utworów. Funkcja jest dostępna dzięki integracji Spotify z Musixmatch, największym na świecie katalogiem tekstów piosenek.

Jak to działa? Wystarczy wybrać dowolną piosenkę i nacisnąć przycisk „Lyrics”, znajdujący się przy pasku odtwarzania. Najpopularniejsze teksty w Spotify można przeszukiwać i przeglądać dzięki funkcji „Explore”.

Najnowsza aktualizacja wprowadza także kilka zmian do funkcji obecnych już obecnych w aplikacji:

  • Dzięki ulepszonym Aktualnościom Znajomych (Friend Feed) odkrywanie muzyki, jakiej słuchają bliskie nam osoby, ma być łatwiejsze. Wystarczy przesunąć boczny pasek, aby zobaczyć ich listy odtwarzania czy ulubionych artystów i utwory.
  • Odświeżone zostały także listy przebojów, w których pojawią się dzienne zestawienia najbardziej rozpowszechnianych utworów: znajdują się tutaj piosenki najczęściej udostępniane i odtwarzane, zależnie od regionu, w którym znajduje się użytkownik. Dodatkowo, w każdym zestawieniu nowa muzyka ma specjalne oznaczenie oraz wskaźniki pokazujące popularność utworów dzień po dniu.

„Dzisiejsza aktualizacja Spotify z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom. Pracując nad dodanie do aplikacji tekstów piosenek wzorowaliśmy się na wcześniejszych integracjach z zewnętrznymi aplikacjami, takimi jak Songkick, które okazały się strzałem w dziesiątkę” — tłumaczy Dave Price, dyrektor ds. produktu w Spotify.

Wraz z powyższymi ulepszeniami aplikacji, a także z nowymi narzędziami dla programistów, z desktopowej wersji Spotify znika wyszukiwarka aplikacji oraz aplikacje firm trzecich. Po więcej informacji zapraszamy na blog dla programistów.

0
Źródło: Spotify
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.