Peter Molyneux: „To koniec moich rozmów z mediami”

Złotousty Piotrek znany jest ze swoich niespełnionych obietnic. Mimo wolnej ręki we własnym studiu developerskim, nie będąc uzależnionym od dużego wydawcy Molyneux kolejny raz zawiódł graczy. Tym razem jednak fala żalu i krytyki okazała się zbyt trudna do przełknięcia.
Zaledwie przedwczoraj pisaliśmy o kolejnej klęsce Molyneuxa dotyczącej gry Godus. Po przyznaniu się do braku możliwości realizacji obietnic z Kickstartera producent otrzymał mnóstwo komentarzy od zawiedzionych graczy. Dziś Molyneux przyznał kilku magazynom, że w związku z zaistniałą sytuacją nie będzie już więcej rozmawiał z mediami:
Uwielbiam pracować nad grami. To jest moje życie. Jestem zaszczycony, że jestem częścią tej branży, ale rozumiem, że ludzie mają już dość słuchania mojego głosu i moich obietnic. Dlatego też zamierzam przestać udzielać się w mediach i rozmawiać o grach. Spotykam się z Wami tylko dlatego, by odpowiedzieć na ten straszny, emocjonalny okres ostatnich trzech dni.
Ludzie są tak sfrustrowani moją osobą, że zaczęli grozić mi i mojej rodzinie. Nie mogę na to pozwolić. Najlepszą rzeczą, którą mogę teraz zrobić to całkowicie wycofać się z mediów.” – możemy przeczytać wypowiedź projektanta w The Guardian.
Miejmy nadzieję, że Molyneux nie wycofa się zupełnie z branży, a jedynie skupi się bardziej na realizacji swoich oryginalnych pomysłów, zamiast na tworzeniu niesamowitych historii bez pokrycia.
0
Źródło: The Guardian.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.