Rise of the Tomb Raider- solidna garść szczegółów

Najnowsze przygody najsłynniejszej pani archeolog świata zadebiutują na konsolach Microsoftu pod koniec tego roku. Po okresie wyłączności pojawią się też najpewniej na pozostałych platformach. Dzięki magazynowi Game Informer wiemy już, czego możemy się spodziewać.

W porównaniu do poprzedniej części możemy spodziewać się bardziej zróżnicowanych środowisk. Lara trafi na Syberię, ale oprócz niej pojawią się w grze inne lokalizacje takie jak lasy i pustynie. W mroźnych ostępach dziewczyna będzie próbowała odnaleźć legendarne niewidzialne miasto Kitież, kryjące w sobie tajemnicę nieśmiertelności. Towarzyszem młodej pani archeolog zostanie Jonah, kucharz ze statku Endurance, którego poznaliśmy w poprzedniej części, aczkolwiek większą część drogi Lara będzie musiała pokonać sama.

Jej plany spróbuje pokrzyżować tajne bractwo i choć twórcy zamierzają odświeżyć system walki skłaniając gracza do częstego stosowania akcji dywersyjnych to głównym przeciwnikiem naszej bohaterki będzie sama natura. Na system pogodowy wyczulone będą zwierzęta, które w zależności od pory dnia będą inaczej się zachowywały. Przykładowo łatwiej będzie nam zaatakować wroga gdy miejsce spowije mgła. Zbieranie ziół i materiałów się opłaci, gdyż w ten sposób będziemy mogli samodzielnie się leczyć i udoskonalać broń w jeszcze precyzyjniejszy sposób niż ostatnio. Ponadto otrzymamy do dyspozycji parę nowych umiejętności – wspinanie się na drzewa, atak spod powierzchni wody, czy ukrywanie się w krzakach.

Jeśli brakowało Wam w poprzedniej części grobowców i ciekawych zagadek logicznych Rise of the Tomb Raider ma to wynagrodzić. Oby był to prawdziwy powrót do korzeni, a nie tylko marketingowa gadka.

0
Źródło: GameInformer.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.