Sezamie, otwórz się!

Smart zamki na drzwiach nie są jeszcze popularne, ale tylko kwestia czasu. Dzięki nim zamkniemy dom nie wstając z łóżka, wpuścimy gości do mieszkania, gdy będziemy na zakupach, a nawet otworzymy drzwi używając komend głosowych.

Sesame to nowy gracz na rynku, który z powodzeniem zebrał wymaganą do uruchomienia produkcji kwotę na Kickstarterze. Spośród ofert konkurencji wyróżnia się tym, że nie wymaga demontażu starego zamka (dotyczy to standardu amerykańskiego i kanadyjskiego), a oprócz podstawowej funkcjonalności – otwierania drzwi smartfonem przez Bluetooth i udostępniania „kluczy” znajomym przez aplikację – wspiera także komendy głosowe oraz pozwala otwierać drzwi poprzez wystukanie ustalonego wcześniej kodu na smartfonie lub bezpośrednio na drzwiach.

To jeszcze nie wszystko. Do zestawu dokupić możemy odbiornik WiFi, który pozwoli nam kontrolować drzwi z dowolnego miejsca na Ziemi poprzez sieć internetową oraz uzupełni dedykowaną aplikację o notyfikacje odnośnie każdorazowego otwierania i zamykania mieszkania. Na jednym ładowaniu akumulator wytrzyma 500 dni, ostrzegając też przed rozładowaniem. Nawet gdyby mechanizm w pewnym momencie odmówił posłuszeństwa dalej otworzymy drzwi standardowymi kluczami.

Sesame zadebiutuje na rynku w maju tego roku w cenie 149 dolarów, jednak na Kickstarterze można jeszcze zamówić swój egzemplarz za cenę 89 dolarów.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.