To już koniec Rapidshare

Co się stało, że do tego doszło? Do upadku Rapidshare przyczyniły się dwa czynniki: konkurencja i piractwo internetowe. Jeśli chodzi o konkurencję, to sprawa jest prosta: usługi takie jak Google Drive, Dropbox, czy OneDrive okazały się po prostu wygodniejsze w użyciu, jeśli chodzi o wymianę pojedynczych plików między znajomymi.
To już koniec Rapidshare

Oprócz tego, Rapidshare musiał dość spore problemy z piratami, którzy upodobali sobie ten serwis do udostępniania nielegalnych materiałów. Aby zapobiec temu procederowi, Rapidshare musiał wprowadzić ograniczenia, jeśli chodzi o rozmiar udostępnianych plików. Serwis musiał również zobowiązać się do sprawdzania udostępnianych przez użytkowników plików, co dodatkowo podwyższyło koszty. Na skutki nie trzeba było długo czekać. W 2013 roku, Rapidshare musiał zredukować liczbę zatrudnionych pracowników o 75%.

Dzisiaj, w oficjalnym oświadczeniu, Rapidshare ogłosił, że serwis przestanie działać w dniu 31 marcia 2015. Jeśli trzymacie tam jeszcze jakieś pliki i nie chcielibyście ich stracić, pamiętajcie o tym, żeby pobrać je na swój dysk. I wrzucić na kolejną chmurę.