Vaio wraca do żywych. Przedstawia dwie nowe hybrydy

Z Canvas to finalna wersja tabletu, którego prototyp zobaczyliśmy rok temu, zacznijmy jednak od Vaio Z. Aluminiowo-poliwęglanowa obudowa, Core i7 piątej generacji, ekran o przekątnej 13,3″ i szybki dysk SSD (2 gen.) brzmią całkiem nieźle, ale to w końcu flagowy model, którym Vaio chce przypomnieć o swoim istnieniu. Do tego nowa “zetka” jest pełnoprawną hybrydą z odłączanym ekranem. Oprócz imponującej specyfikacji (a przynajmniej jej części, która została ujawniona), nowy Vaio Z jest również całkiem lekki. Waży zaledwie 1,34 kg i podobno potrafi wytrzymać bez ładowania baterii do 15,5 godziny. Jeśli to prawda, to na rynku nie istnieje obecnie żaden laptop, który byłby w stanie pobić ten wynik.
Vaio wraca do żywych. Przedstawia dwie nowe hybrydy

Vaio Z Canvas jest również hybrydą, jednak bardzo podstawową. Vaio Z umożliwia ustawienie wyświetlacza, nie odłączając go od klawiatury w kilku różnych pozycjach. System ten na pewno kojarzycie chociażby z Lenovo Yoga. Canvas nie potrafi się wyginać – po otwarciu urządzenia, możemy “tylko” odłączyć ekran. Sam ekran również robi imponujące wrażenie. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 2560x1704px. Przy przekątnej 12,1″ obraz w takiej rozdzielczości będzie prezentował się znakomicie. W dodatku Vaio zapewnia, że ekran jest w stanie odwzorować ok. 95% kolorów z palety Adobe.

Niestety nie znamy jeszcze ceny Z Canvas, Vaio wie na razie ile będzie kosztować wersja Z i nie jest to zbyt dobra wiadomość. Cena Vaio Z w Japonii wynosić będzie 190000 jenów, czyli ok.

5860

PLN. W Polsce zapewne będzie jeszcze drożej. Jeśli chcecie nabyć nową hybrydę od Vaio, wydacie na nią prawdopodobnie ponad 6000 PLN.