Zamazane piksele, czyli App Store bez przemocy

Wielu developerów przyznało, że Apple zaczyna odrzucać gry i aktualizacje, których zrzuty ekranu i ikony używane do promocji przedstawiają ludzi okaleczonych, zabitych lub trzymających broń.

Tworząc gry na iOS developerzy muszą przestrzegać kilku zasad. By gra trafiła do sklepu Apple jej ikony, zrzuty ekranu czy zwiastuny muszą m.in. spełniać wymogi odpowiednie dla dzieci w wieku 4 lub więcej lat. Nawet jeśli dana produkcja jest typową strzelanką przeznaczoną dla dorosłego odbiorcy, powyższe materiały są powszechnie dostępne dla każdego użytkownika sklepu – w tym także dla dzieci.

Przeglądając gry w sklepie Apple nie trudno znaleźć gry pokazujące wirtualną przemoc – Gang Nations, Bullet Rush, czy Call of Duty 4: Modern Warfare. Można więc przypuszczać, że Apple nie zbyt restrykcyjnie podchodzi do stworzonych przez siebie przepisów. Jednak w ostatnim czasie wielu developerów zaczęło skarżyć się na cenzurę, która prowadzi do absurdalnych sytuacji.

Bohaterowie gry Tempo na screenach trzymają rozpikselizowane bronie (screeny powyżej), a w trailerze strzelanki Overkill 3 strzelają z… powietrza. Apple nie podobała się także uniesiona do góry broń w ikonce Rooster Team vs Zombiens (screen poniżej), ale kij baseballowy został zaakceptowany…

0
Źródło: Pocketgamer.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.