7-latek otrzymał bioniczne ramię Iron Mana

Alex jak wiele dzieci w jego wieku kocha superbohaterów i jazdę na rowerze. Niestety jak znaczna mniejszość urodził się z nierozwiniętym ramieniem. Proteza, dzięki której mógłby czuć przedmioty i uzyskać większą sprawność to koszt ponad 40 tys. dolarów. Z pomocą przyszła technologia druku 3D i sam Tony Stark.

Wczoraj w Atlancie, jeden z najsłynniejszych aktorów świata – Robert Downey Jr – odtwórca roli Iron Mana, wcielił się raz jeszcze w Tony’ego Starka, by sprawić, że dzień małego Alexa będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Aktor powitał zaskoczonego chłopca w pokoju hotelowym informując go, że jest specjalistą od biotyki, a następnie z walizek oznaczonych logo Stark Industries wyciągnął część kostiumu Iron Mana i identyczną, bioniczną protezę. Ramię posiada nawet charakterystyczne, niebieskie światło na dłoni. Całą wzruszającą akcję możecie obejrzeć na poniższym filmie.

Ramię zostało zaprojektowane przez Alberta Manero – studenta, który założył organizację Limbitless Solution zajmującą się tworzeniem opensourcowych, wykorzystujących technologię druku 3D protez dla ludzi, których nie stać na powszechnie dostępne na rynku rozwiązania. Przygotowanie bionicznego ramienia, takiego jakie otrzymał Alex zajmuje średnio 30-50 godzin, a jego koszt wynosi tylko 350 dolarów. Dzięki współpracy z Microsoftem, którego akcja społecznościowa The Collective Project angażuje studentów z całego świata do wzajemnej pomocy, Manero mógł dotrzeć też do Roberta Dwoney’a Jr, który dołożył swoją cegiełkę do realizacji marzenia chłopca i jego rodziny.

Źródło: 3Ders.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.