ASUS G771 – zaprojektowany z myślą o graczach

17,3–calowy ASUS G771 posiada wysokiej klasy matowy ekran IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Szerokie kąty widzenia, doskonały kontrast oraz wyraziste kolory zapewniają wrażenia z rozgrywki na najwyższym poziomie. Matowa matryca gwarantuje z kolei, że niechciane odblaski i odbicia światła nie wpłyną na komfort użytkowania.
ASUS G771 – zaprojektowany z myślą o graczach

G771 wyposażony został w czterordzeniowy, ośmiowątkowy procesor Intel Core i7 4710HQ, taktowany z częstotliwością 2,5GHz (aż 3,5GHz w trybie Turbo Boost). Dzięki wykorzystaniu technologii Intel Hyper-Threading, zastosowany w G771 procesor umożliwia wykonywanie wielu zadań jednocześnie bez utraty płynności. Oprócz tego na pokładzie G771 znajduje się 8GB pamięci operacyjnej RAM, karta
graficzna NVIDIA GeForce GTX 860M z 4GB pamięci DDR5 oraz dysk twardy 750GB. Specyfikację uzupełnia bateria o pojemności 56Wh (5200mAh).

Jak na prawdziwego gamingowego notebooka przystało, ASUS G771J posiada jednoczęściową klawiaturę typu chiclet z czerwonym podświetleniem poszczególnych przycisków. Co ważne, producent zdecydował się także na specjalnie oznaczenie klawiszy WASD, aby w jak największym stopniu ułatwić graczom ich nawigację podczas wciągającej rozgrywki. Oprócz tego inżynierowie ASUS-a zamontowali w urządzeniu system chłodzenia, który skutecznie usuwa ciepło z wnętrza urządzenia, za pomocą niemal bezgłośnych wentylatorów.

G771 mierzy 41,5 cm długości, 28 cm szerokości, a przy zamkniętej klapie ma niespełna 4 cm grubości. Waga notebooka wraz z baterią wynosi 3.4 kilogramy. Obudowa wykonana jest z ciemnego, teksturowanego aluminium, a jej wewnętrzna część wykończona jest matowym metalem.

Laptop jest już dostępny w sprzedaży w różnych specyfikacjach. Jego cena zaczyna się od 4799 zł.

Więcej:Asuslaptopy