Darmowy Unreal Tournament wygląda coraz lepiej

W grze pojawiły się… tekstury! Co prawda zmiana dotyczy jak na razie jednej mapy (Outpost 23), jednak już wkrótce całość gry zostanie wyposażona w brakujące elementy. Zresztą, mając dostęp do darmowego silnika Unreal Engine 4 sami możecie te elementy stworzyć. Poradniki zawierające wszystkie potrzebne informacje dla początkujących (ale zdeterminowanych) dostępne są pod tym adresem.

Wszystko wskazuje na to, że Epic Games chce skorzystać z modelu free2play znanego np z gry Dota 2 produkcji Valve. Dota 2 jest darmowa, jednak gracze mogą kupować w niej coraz to nowsze elementy kosmetyczne, które w ten czy inny sposób zmieniają wygląd bohaterów. A najlepsze jest to, że te wszystkie elementy kosmetyczne tworzone są przez niezależnych twórców – Valve pobiera tylko niewielki procent od każdego sprzedanego przedmiotu.

Udostępnienie silnika Unreal Engine 4 za darmo może okazać się strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę popularność, jaką cieszyły się jego poprzednie wersje. Tak, czy inaczej działanie czwórki możecie sprawdzić pobierając darmową wersję Unreal Tournament, dostępną pod tym adresem.