Elite: Dangerous rusza na podbój konsol!

Frontier Developments ogłasza wydanie kosmicznego MMO Elite: Dangerous na Xbox One. Tytuł trafi na konsolę Microsoftu jeszcze w tym roku.

Elite: Dangerous jest uznaną przez krytyków trzecią częścią serii Elite, stworzonej w 1984 przez Davida Brabena i Iana Bella. Elite: Dangerous wprowadza gracza w otwarty świat nowej generacji ze spójną galaktyka, ewoluującą historią oraz ogromem Drogi Mlecznej, odtworzonej w jej pełnej galaktycznej proporcji.

Gracze rozpoczynają kosmiczną przygodę posiadając jedynie mały statek i niewiele zasobów, z biegiem czasu zdobywając umiejętności, wiedzę, bogactwo i władzę, potrzebne do przetrwania w otchłani galaktyki oraz zdobycia upragnionego statusu Elite. W erze galaktycznych supermocarstw oraz międzygwiezdnych wojen historia każdego gracza ma wpływ na wyjątkowe, wspólne wrażenia w grze oraz tworzenie przyszłości Elite. Rządy upadają, bitwy są wygrywane lub przegrywane, obraz ludzkości zmienia kształt, a to wszystko za sprawą poczynań dzielnych pilotów Elite: Dangerous.

Elite: Dangerous na Xbox One będzie zawierać wszystkie ostatnie dodatki dla wersji PC, takie jak Community Goals oraz Wings. Ten ostatni ukaże się w przyszłym tygodniu i zjednoczy graczy kooperujących i kolaborujących ze sobą w przestrzeni kosmicznej. Da graczom możliwość ochrony przyjaciół w trakcie przewożenia cennego ładunku, wypadów łowieckich w całej galaktyce oraz współpracy przy formowaniu wydarzeń.

Premiera Elite: Dangerous na Xbox One planowana jest na 2015 rok.

0
Źródło: Frontier Developments
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.