Nowoczesne aplikacje na iPhone 6

Kiedyś telefon komórkowy służył przede wszystkim do telefonowania, a także – do pisania krótkich wiadomości tekstowych. Z czasem jego funkcji przybywało, a dziś nie wyobrażamy sobie pracy bez niego. Kolejne aplikacje mają nam ułatwić życie, ale zdarzają się i takie, które budzą zdumienie. Co potrafi nowoczesny iPhone 6?

Dzisiejsze telefony komórkowe to urządzenia, które łączą funkcje kalendarza i komputera – dzięki nim stworzymy prezentację do pracy, przeczytamy maila od szefa, sprawdzimy stan konta w banku, wykonamy przelew, zrobimy zdjęcie, nagramy film, a także połączymy się z portalami społecznościowymi. To jednak nie wszystko. Rynek aplikacji mobilnych działa prężnie wydając kolejne narzędzia mające ułatwić nam życie zawodowe i prywatne, a także zapewnić rozrywkę. Niektóre są pożyteczne, inne zabawne, a jeszcze inne potrafią wprawić w osłupienie.

W pracy

Telefon komórkowy to często narzędzie pracy. Niemal w każdym iPhonie istnieje więc aplikacja umożliwiająca odczytanie poczty elektronicznej, a także edytor tekstu. Jednak to nie wszystko. Nowoczesne aplikacje, jak np. Asan umożliwiają również organizację pracy całego zespołu – dzięki niej współpracownicy realizujący wspólny projekt tworzą razem listę zadań, do której można dołączać pliki z Dropboxa. Do tworzenia raportów i przetwarzania informacji przyda się aplikacja Roambi służąca do wizualizacji danych. Innym wygodnym rozwiązaniem jest również LogMeIn – aplikacja, dzięki której można uzyskać szybki dostęp do dokumentów na komputerze biurowym i otworzyć je w edytorze tekstu. Jeśli zdarza nam się często gubić wizytówki otrzymane od partnerów biznesowych, możemy skorzystać z CardMunch – dzięki tej aplikacji papierowe wizytówki są konwertowane do postaci cyfrowej i dodawane do kontaktów w iPhonie.

W podróży

Za pomocą odpowiednich aplikacji można również w znacznym stopniu ułatwić sobie podróżowanie. Nie chodzi tu o zapewnienie rozrywki (chociaż telefon może i do tego służyć), ale o inne aspekty. Przykładem takiej aplikacji jest TripIt, która ułatwia rezerwację lotu czy wynajem samochodu, a do tego przypomni o najważniejszych sprawach. Jeśli często korzystamy z usług linii lotniczych, przydatna może być również aplikacja FlightRadar, która w czasie rzeczywistym informuje nie tylko o numerach bramek, ale również o wszelkich opóźnieniach lotów, czy odwołanych rejsach. Jeśli wolimy podróżować samochodem, możemy skorzystać z aplikacji Sygic, która doprowadzi nas do celu, poinformuje o ograniczeniach prędkości, umiejscowieniu fotoradarów, a także robotach drogowych. Po wprowadzeniu odpowiednich ustawień nawigacja wybierze drogę z pominięciem płatnych odcinków, albo tę, która umożliwi najszybsze dotarcie do celu.

W życiu prywatnym

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji w telefonie komórkowym jest możliwość skorzystania z bankowości mobilnej. Dzięki odpowiednim aplikacjom nie tylko sprawdzimy stan finansów, ale również wykonamy przelew. W życiu codziennym przydają się również takie narzędzia jak prognoza pogody, czy możliwość odtworzenia ostatniej rozmowy. Jeśli mamy trudności z organizacją, możemy skorzystać z Awesome Note, która przypomni o najważniejszych sprawach i umożliwia robienie notatek. Warto też zabezpieczyć swój telefon przed kradzieżą. iPhone 6 dostępny w sieci Play zabezpieczany jest przez odcisk palca właściciela, ale to może nie wystarczyć. Aplikacja Anti-Theft po włożeniu do naszego telefonu niezaufanej karty SIM wysyła wiadomość na podany wcześniej numer, a dodatkowo wszystkie dane na skradzionym urządzeniu zostaną usunięte.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.