Polski horror Phantaruk czeka na Wasze wsparcie

Jeśli lubicie survival horrory, które nie pozwalają na używanie broni, a zamiast tego epatują atmosferą zaszczucia już dziś możecie pobrać demo polskiego Phantaruka. A jeśli uznacie, że gra jest godna uwagi - wspomóc twórców zielonym światełkiem na Steamie.

Gra zabiera nas do dalekiej przyszłości, w której ludzie nie tylko marzą o transhumaniźmie, ale też poczynili w tym kierunku wyraźne postępy. Największe badania nad stworzeniem człowieka pozbawionego biologicznych słabości przeprowadzane są na stacji kosmicznej Purity-02, gdzie trafia nasz bohater. Szybko okazuje się jednak, że coś poszło nie tak. Opustoszałe korytarze przemierza mityczna bestia – tytułowy Phantaruk -, który zabija wszystko w zasięgu wzroku. Sprawy nie polepsza też fakt, że nasz bohater zarażony jest pasożytem, który sieje spustoszenie w organizmie. By uciec ze statku i przeżyć konieczne będzie rozwiązanie wielu zagadek i odkrycie tajemnicy związanej z pojawieniem się monstrum.

Niezależnie od tego, czy mówimy o branży filmowej, czy gier komputerowych, rzadko mamy okazję dostać w ręce porządny horror rodzimej produkcji. Chcemy to zmienić. Damy ludziom grę bazującą na wyższym poczuciu strachu, na ciągłym wrażeniu osaczenia. Szerokim łukiem omijamy techniki, które wywołują prymitywny, fizjologiczny lęk, jak na przykład tzw. ‚jump scare’. „ – tłumaczy Dawid Ciślak, scenarzysta.
Phantaruk tworzony jest na silniku Unity 3D i ma zadebiutować w maju tego roku na komputerach PC. Zainteresowani mogą pobrać demo z oficjalnej strony gry i wesprzeć twórców na profilu Steam Greenlight.
0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.