Upsilon Circuit, czyli gra w stylu telewizyjnego show

Zginiesz raz i już nigdy więcej nie zagrasz.

Gry, które posiadają system permanentnej śmierci to rzadkość w dzisiejszych czasach. To najczęściej dodatkowy, najtrudniejszy z trybów rozgrywki, w którym można się sprawdzić z czystej ciekawości. Upsilon Circuit to sieciowy slasher RPG, któremu bliżej do growego show niż do typowej gry sieciowej.

Twórcy postanowili, że gra posiadać będzie tylko jeden serwer, na którym drogą losową wbije się zaledwie 8 graczy. Ci zostaną podzieleni na dwie drużyny, które zostaną wrzucone na generowaną losowo mapę wypełnioną skarbami, hordami przeciwników i pułapkami. Rywalizując ze sobą gracze będą starali się przetrwać tak długo, jak tylko się da. Gdy bowiem powinie im się noga i zdrowie ich postaci spadnie do zera, zostaną odłączeni od gry. I nigdy więcej w nią nie będą mogli zagrać.

Całość będzie codziennie transmitowana przez Twitcha, a widownia będzie typować swoich ulubieńców przyznając im dodatkowe punkty umiejętności. Na razie twórcy nie zdradzili daty premiery gry, ale trzeba przyznać, że będzie to jeden z ciekawszych eksperymentów związanych z tą gałęzią rozrywki w ciągu ostatnich kilku lat.