18 lat za kratkami za porno

Kevin Bollaert, lat 28, Amerykanin, został skazany na 18 lat więzienia, uznany za winnym 27 zarzutów związanych z publikowaniem intymnych materiałów o charakterze erotycznym bez wiedzy i zgody ich autorów i osób w nich występujących.

Bollaert uruchomił witrynę „UGotPosted”, za pomocą której byli kochankowie, w ramach zemsty za zerwanie, mogli publikować ich intymne filmy i zdjęcia, wraz z danymi osobowymi. Usunięcie wpisu ze strony kosztowało od 300 do 350 dolarów.

Przeciwko Bollaertowi zeznawało osiem kobiet, których zdjęcia o charakterze seksualnym trafiły na witrynę, Jak zeznawały, po opublikowaniu zdjęć były szantażowane, straciły pracę i wiele znajomości. Jedną z nich rodzina wyrzuciła z domu.

Na UGotPosted pomiędzy grudniem 2012 roku a wrześniem 2013 roku umieszczono 10 tysięcy zdjęć. Obrońca Bollaerta utrzymywała, że choć jej klient dokonał rzeczy skrajnie nieetycznej, nie złamał prawa poprzez zezwolenie innym na umieszczanie zdjęć, jednak o surowości wyroku ostatecznie zdecydował fakt, że Bollaert wzbogacił się na witrynie, na samych reklamach tylko zarabiając 900 dolarów miesięcznie.

Bollaert ma zapłacić 15 tysięcy dolarów poszkodowanym osobom, karę 10 tysięcy dolarów oraz spędzić 18 lat w więzieniu. W kolejce czeka już na proces kolejna osoba: Hunter Moore, twórca strony IsAnyoneUp o identycznym charakterze.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.