Microsoft Office otwiera się jeszcze szerzej na aplikacje konkurencji

Jeśli tak dalej pójdzie, to Satya Nadella oznajmi najpóźniej w przyszłym roku, że Microsoft wkrótce udostępni najlepszą i najbardziej otwartą dystrybucję Linuxa na świecie. Jednak nie wyprzedzajmy faktów. Skupmy się na integrację aplikacji firm trzecich z pakietem Office.

Na trwającej obecnie w San Francisco konferencji Build, Microsoft zaprezentował nowe możliwości swojego pakietu Office wynikające z jeszcze szerszego otwarcia się na aplikacje osób trzecich. Już niedługo, będziemy mogli na przykład zamówić kierowcę Ubera, podając mu adres „wyciągnięty” z naszych wiadomości e-mail przechowywanych w kliencie Outlook. Albo na przykład, z poziomu PowerPointa, kupić zdjęcia/ilustracje z serwisu PicHit, które nieco ożywią naszą prezentację.

Microsoft tak bardzo wierzy w jakość swojego oprogramowania, że nie boi się rozszerzać jego funkcjonalności w oparciu o cudze aplikacje i rozwiązania. I wiecie co? To działa. A co najlepsze – to na pewno nie koniec „otwierania się na Świat” w wykonaniu Microsoft. Firma prawie na pewno udostępni webowe API do swojego komunikatora Skype, co w praktyce umożliwi na bardzo wygodne prowadzenie wideo-rozmów za pośrednictwem dowolnej, odpowiednio przygotowanej strony internetowej.

A kiedy już zdamy sobie sprawę, że nie potrafimy radzić sobie bez tych wszystkich, otwartych aplikacji od Microsoftu… Gigant z Redmond odetchnie z ulgą, po tym jak niefortunnie zaspał nieco na tą całą mobilną erę, która z roku na rok staje się coraz większym zjawiskiem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.