Prawdziwe czołgi i wojenna rywalizacja o wysoką stawkę

Mistrzostwa Świata w grze World of Tanks już w weekend!

World of Tanks to gra komputerowa z gatunku MMO (massively multiplayer online game), w którą za pomocą internetu może grać jednocześnie wiele osób, tworzących drużyny. Fabuła opiera się na bitwach pancernych, czyli pojedynkach z udziałem czołgów. Od 2010 roku gra bije rekordy popularności, zdobywając wiele prestiżowych nagród przyznawanych przez ekspertów i samych użytkowników. World of Tanks wpisano także do Księgi rekordów Guinessa w kategorii największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMO. Jej producentem, wydawcą i jednocześnie organizatorem finałowego pojedynku jest Wargaming.net.

Tegoroczne finały Mistrzostw Świata World of Tanks – Wargaming.net League Grand Finals 2015, odbędą się w dniach 25-26 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. Wybierając miejsce dla prestiżowego wydarzenia organizatorzy wzięli pod uwagę zarówno dużą przestrzeń i wygodne położenie obiektu, jak i nowoczesną infrastrukturę oraz szybkie łącza światłowodowe niezbędne do przeprowadzenia rozgrywek MMO, w które wyposażone jest EXPO XXI Warszawa. Partnerami imprezy, która w zeszłym roku przyciągnęła kilka tysięcy graczy i wielbicieli pancernych bitew z całego świata, są firmy Intel, Razer oraz Paysafecard.

Niezwykłe emocje dla gości i wysokie wygrane dla uczestników

Tegoroczny turniej Wargaming.net League Grand Finals 2015 odbędzie się w oparciu o nowe zasady, zapewniające jeszcze bardziej dynamiczną i widowiskową grę. W rywalizacji weźmie udział dwanaście najlepszych drużyn World of Tanks z całego świata. Po dwie reprezentujące region Azji i Pacyfiku (ELONG i ARETE), Rosję (Natus Vincere i HellRasiers), Europę (Virtus.PRO i Schoolbus), Stany Zjednoczone (RUlette i eLevate) i Chiny (Reforn i YaTo), a także dwie drużyny dodatkowo wybrane przez organizatorów, które otrzymały dzikie karty (Kazna Kru i Santa Claus and Six Deers). Pierwszego dnia zawodów drużyny będą walczyć w czterech grupach, dwie najlepsze w każdej grupie przejdą do fazy play-off. Stawka jest wysoka, bowiem na uczestników czekają rekordowe nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 1,1 mln zł.

Organizatorzy zadbali także o specjalne atrakcje dla gości wydarzenia. Scenografia imprezy zbudowana zostanie z wykorzystaniem prawdziwych czołgów, przygotowanych we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego – maszyny T-34/85 oraz kanadyjskiej wersji Shermana M4A1. Biorąc udział w licznych konkursach, wielbiciele World of Tanks mają szansę wygrać unikatowe nagrody, przygotowane specjalnie na wydarzenie m.in. dodatki do gry i militarne gadżety. Każdy wielbiciel pancernych pojedynków będzie mógł także zmierzyć się z najlepszymi na jednym z kilkunastu stanowisk komputerowych, przygotowanych przez firmę Wargaming.net.

Wstęp na turniej Wargaming.net League Grand Finals 2015 jest bezpłatny.

Turniej będzie także transmitowany pod adresem: http://www.twitch.tv/wgleu.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.thegrandfinals.com.