Ten Chromebook ma wielkie ambicje

Ten Chromebook ma wielkie ambicje

Nasz asortyment Chromebooków Acer cieszy się uznaniem klientów i zdobywa nagrody od momentu wprowadzenia pierwszego modelu w 2011 r.,

powiedział Jerry Kao, prezes Acer Notebook Business Group.

Nowy model spełnia wszystkie potrzeby ważnego segmentu rynku – użytkowników wymagających Chromebooka o dużym ekranie 15,6″ i długiej żywotności baterii, który mieści się w ograniczonym budżecie. Możliwości i prosta obsługa sprawiają, że jest to doskonały wybór dla rodzin, seniorów i każdego, kto chce czerpać z licznych korzyści Chrome na dużym ekranie.

Zgodnie z najnowszymi danymi Gartner, Acer Group jest obecnie wiodącym producentem i sprzedawcą Chromebooków posiadającym w 2014 r. ponad 36-procentowy udział w rynku.

Acer Chromebook 15 CB3-531 posiada wyświetlacz 15,6″ TFT LCD (1366 x 768 pikseli). Ponadto wyświetlacz nowego Chromebooka wyposażono w technologię Acer ComfyView zmniejszającą ilość odbitego światła i zmęczenie oczu.

Nowe modele Acer Chromebook 15 CB3-531 umożliwiają pracę do 11,5 godziny, aby użytkownicy mogli z nich korzystać przez cały dzień. Acer Chromebook 15 posiada dwurdzeniowy procesor Intel Celeron N2830 i grafikę Intel HD. Pamięć eMMC 16 GB umożliwia zapis i dostęp do danych.

Acer Chromebook 15 CB3-531 zapewnia nieustającą łączność podczas oglądania filmów, przeglądania stron czy sprawdzania poczty. Chromebook posiada kartę bezprzewodową MIMO 2×2 WiFi 802.11ac, która jest do trzech razy szybsza niż poprzednie generacje.

Nowy model CB3-531 w linii Acer Chromebook 15 cechuje się tą samą wzmocnioną konstrukcją co pierwsze modele. Obudowa jest w stanie wytrzymać nacisk do 60 kg, a narożniki zostały wzmocnione, aby wytrzymać upadek z wysokości do 45 cm.

Chromebook waży 2,0 kg i zaledwie 383 x 256 x 24,2 mm. Linia Acer Chromebook 15 posiada największy touchpad spośród dostępnych obecnie Chromebooków. Użytkownicy mogą też za pomocą Bluetooth 4.0, USB 3.0, USB 2.0 i HDMI podłączyć urządzenia peryferyjne. Czytnik kart SD/SDXC obsługuje karty o pojemności do 128 GB.

Acer Chromebook 15 nadaje się dla użytkowników, którzy wspólnie oglądają, edytują i tworzą za pomocą takich programów jak pakietu Office czy Gmail, zarówno online, jak i offline. Chromebooki są proste w obsłudze i umożliwiają korzystanie przez wielu użytkowników, ponieważ każdy loguje się na własne konto, z którego ma dostęp do dokumentów, zakładek przeglądarki i innych informacji. Przechowywanie danych na dysku Google Drive zapewnia ochronę plików, dokumentów i zdjęć przechowywanych w chmurze oraz dostęp do najnowszej wersji pliku lub dokumentu, nawet w przypadku utraty lub kradzieży Chromebooka.

Bezpieczeństwo to główna zaleta systemu operacyjnego Chrome. Automatyczne aktualizacje chronią przed stale ewoluującymi zagrożeniami w sieci. Dodatkowo funkcja Supervised Users ułatwia zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w sieci oraz ich kontrolę.

Nie jest znana data wprowadzenia do sprzedaży.