W jednej z największych aktualizacji Doty 2 nie zabrakło hołdu dla T. Pratchetta

Icefrog, tajemniczy twórca pierwszej gry z gatunku MOBA, dzięki której powstały takie produkcje jak League of Legends, Heroes of Newerth, czy Heroes of The Storm przygotował postanowił wprowadzić ogromne zmiany w drugiej części Doty.

Troll i Sniper zostali oczywiście co nieco osłabieni, jednak patrząc na szerszy obrazek wprowadzonych zmian można dojść do wniosku, że Icefrog (tajemniczy twórca gry, który nie pokazuje się publicznie) chce zwiększyć dynamikę rozgrywki. Pełną listę zmian można sprawdzić tutaj, a ja chciałbym jeszcze zwrócić na bardzo miły gest twórców, związanych z upamiętnieniem osoby Sir Terry’ego Pratchetta.

W nadchodzącej łatce do Doty, wśród innych przedmiotów pojawi się również Oktarynowy Rdzeń – arcypotężny przedmiot (kosztujący prawie 6 tysięcy złota) dla wszystkich magów, który zamieni 25% zadawanych czarami obrażeń na punkty żywotności. W praktyce działa to tak:

Leshrac: http://gfycat.com/FatalDistortedAidi Zeus: http://gfycat.com/ForkedAntiqueAfricanmolesnake A gdzie ten ukłon w stronę Pratchetta? Chodzi oczywiście o nazwę. Oktaryna to ósmy kolor, który widzą tylko osoby (i zwierzęta, głównie koty) posiadające zdolności magiczne. Po raz pierwszy, Pratchett wspomina o nim w Kolorze Magii – pierwszej książce, która zapoczątkowała cały cykl Świata Dysku. To już kolejny „e-hołd” złożony pisarzowi. Pierwsza pojawiła się inicjatywa GNU Terry Pratchett, o której przeczytacie tutaj.

0
Źródło: dota2
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.