Wirtualne zwiedzanie Polski

Prezentowane panoramiczne zdjęcia zostały wykonane przy użyciu plecaka Street View – Trekkera, który pojawił się w Polsce po raz pierwszy w zeszłym roku. Operator niosący plecak Street View odwiedził m.in. Twierdzę Boyen w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim, Skansen Lokomotyww Zduńskiej Woli Karsznicach w województwie łódzkim, Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Kościół Świętego Michała Archanioła w Binarowej w województwie małopolskim, w którym zdjęcia wykonywał również wózek Trolley.
Wirtualne zwiedzanie Polski

Najwięcej nowych obiektów udostępnionych na Mapach Google w funkcji Street View znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Od dzisiaj można wybrać się na wirtualną wycieczkę po najciekawszych miejscach na Mazurach i zobaczyć

Twierdzę Boyen w Giżyc ku, wybudowaną w przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno, Wilczy Szaniec w Gierłoży koło Kętrzyna – hitlerowską siedzibę z czasów II wojny światowej, przejść się po kładce znajdującej się na jeziorze Niegocin i podziwiać okolicę z tarasu widokowego, a nawet wyruszyć w rejs po jeziorach Niegocin i Kisajno. Na Street View są też dostępne zdjęcia z Mamerek koło Węgorzewa, gdzie znajduje się kompleks bunkrów niemieckich i Muzeum II Wojny Światowej oraz z

Ma zurskiego Parku Atrakcji (zwanego Mazurolandią) w Parczu koło Kętrzyna. Można też podziwiać eksponaty Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku.

W województwie łódzkim Na Mapach Google warto przejść się po Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi oraz odwiedzić

Skansen Lokomotyw w Z duńskiej Woli Karsznicach. Internauci mogą się też wybrać na wycieczkę po Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz zwiedzić dwa muzea znajdujące się w województwie lubelskim: Państwowe Muzeum na Majdanku oraz Muzeum – Miejsce Pamięci w Bełżcu, Oddział Państwowego Muzeum na Majdanku.

Z województwa małopolskiego na Street View zostały udostępnione zdjęcia panoramiczne Kościoła Świętego Michała Archanioła w Binarowej, wykonane za pomocą Street View Trekkera oraz wózka Trolley.

Więcej:Googlemapy