Wydajność to niekoniecznie wielki rozmiar komputera

Wydajność to niekoniecznie wielki rozmiar komputera

Aspire V 15 posiada aluminiową pokrywą grawerowaną z użyciem technologii nanodruku w celu zapewnienia, teksturowanego wykończenia. Srebrny metaliczny zawias zapewnia wizualny kontrast, przypominając zawias wielokrotnie nagradzanego Aspire V Nitro. Aspire V 15 posiada podświetlaną klawiaturę, która nie tylko nadaje mu nowoczesny wygląd, ale także sprawdza się w słabszym oświetleniu.

Aspire V 15 jest wyposażony w procesory Intel Core 5. generacji i najnowsze układy graficzne Nvidia GeForce 940M series. Dzięki 16 GB pamięci i 2 TB miejsca na dysku twardym lub opcjonalnemu, hybrydowemu dyskowi (SSHD) 1 TB, klienci mogą cieszyć się szybkością SSD i dużą pojemnością dysku. Zdjęcia, filmy, gry i prezentacje są wyświetlane na ekranie Full HD. Dźwięk Dolby Digital Plus i napęd DVD-RW z obsługą M-Disc sprawiają, że Aspire V 15 sprawdzi się jako narzędzie do rozrywki.

Seria Aspire E – atrakcyjne wzornictwo i ciekawe funkcje

Nowe notebooki Aspire E Series są dostępne w różnych opcjach kolorystycznych z ekranem 14″, 15,6″ lub 17,3″. Posiadają pokrywę i spód z wzorem tkaniny powstałym w procesie wykorzystującym trójwymiarowe skanowanie próbek tkanin, które są następnie przekształcane w formy za pomocą technologii druku 3D i wykańczane w procesie grawerowania laserowego. Śmiałe, kolorowe panele wewnętrzne otaczają urządzenie ramą widoczną nawet po zamknięciu pokrywy.

Dzięki najnowszym procesorom Intel, grafice Nvidia GeForce 940M z dedykowaną pamięcią DDR3 VRAM czy podwójną grafiką AMD Radeon R8 i R6, opcją pamięci do 16 GB RAM i 2 TB HDD/ 1 TB SSHD nowe Aspire E zapewnić powinny wysoką wydajność.

Seria Aspire ES – do codziennej pracy i rozrywki

Urządzenia Aspire ES opierają się na designie Acer FlowCurve i posiadają pięć opcji rozmiaru ekranu od 11,6″ do 17,3″. Aspire ES posiadają energooszczędny procesor Intel Pentium/Celeron, do 8 GB RAM, dysk twardy o pojemności 1 TB i opcjonalny napęd DVD-RW.

Intel od lat blisko współpracuje z Acer, dostarczając różnorodne produkty przeznaczone dla firm i klientów indywidualnych,

powiedział Navin Shenoy, wiceprezes i dyrektor generalny Intel ds. mobilnych platform dla klientów.

Najnowsze przykłady naszej długotrwałej współpracy to nowy Aspire V 15 z procesorem Intel Core 5. generacji zapewniający wysoką wydajność, jak przystało na system stworzony dla entuzjastów, oraz Aspire E z procesorem Intel Core Pentium lub Celeron łączący wydajność i przystępność na co dzień

.

MU-MIMO Wireless i Gigabit Ethernet

Nowa seria laptopów Aspire E zapewnia nawet trzy razy szybszą transmisję bezprzewodową 802.11ac z technologią Qualcomm MU-MIMO, która umożliwia jednoczesny dostęp kilku użytkowników do tego samego kanału. Dzięki wyższej wydajności dla kilku klientów, sieci mają więcej czasu i możliwości, by obsługiwać jednocześnie notebooki i inne urządzenia mobilne.

Jako pierwszy na rynku laptop z wbudowaną funkcją MU-MIMO, Acer Aspire E Series zapewni najwyższą wydajność i efektywność sieci,

powiedział Cormac Conroy, wiceprezes pionu inżynieryjnego Qualcomm Technologies, Inc.

MU-MIMO to nadzieja na rewolucję w sieciach WiFi poprzez umożliwienie użytkownikom wydajniejszej pracy z podłączonymi urządzeniami. Jesteśmy dumni, że wraz z Acer przecieramy szlaki tej ważnej dziedziny.

Wszystkie notebooki zostały stworzone z myślą o pracy i rozrywce i obsługują 10/100/1000 Gigabit Ethernet, zapewniając transfer do dziesięciu razy szybszy niż tradycyjne porty 10/100 Ethernet.

Acer BluelightShield umożliwia czytanie bez zmęczenia oczu

Oferta notebooków Acer na 2015 r. obejmuje BluelightShield, skutecznie zmniejszając zmęczenie oczu poprzez redukcję emisji światła niebieskiego z ekranu i posiada cztery tryby pracy:

  • niska redukcja: redukuje emisję światła niebieskiego z ekranu z podświetleniem LED o 18%, co jest porównywalne z okularami przeciw światłu niebieskiemu.
  • średnia redukcja i wysoka redukcja: redukuje emisję światła niebieskiego z ekranu z podświetleniem LED odpowiednio o 36% i 54%.
  • tryb wielogodzinny: profesjonalnie dostosowany przez inżynierów optyków w celu ograniczenia zmęczenia oczu przy dłuższym użytkowaniu.

Acer Aspire V 15 będzie dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 2999 PLN. Seria Acer Aspire E będzie dostępna w maju w cenie od 1699 PLN. Seria Acer Aspire ES będzie dostępna w czerwcu w cenie od 1099 PLN.

Więcej:Acer