Aplikacja do selfie uruchamiana… krzykiem

Jeśli w miejscu publicznym zobaczysz kogoś wrzeszczącego w kierunku swojego iPhone'a, to zanim zadzwonisz po policję czy pogotowie upewnij się, czy nie ma zainstalowanej aplikacji Triggertrap Selfie.

Pomysł wydaje się prosty i… cokolwiek dziwny, ale – mówiąc szczerze – widzieliśmy już mnóstwo jeszcze dziwniejszych aplikacji i jeszcze bardziej zakręconych sposobów na uwiecznianie samego siebie. Jeśli jeszcze zdarzy się, że na Facebooku czy Instagramie zapanuje moda na „krzykliwe” selfiki, to na jakiś czas świat wokół nas z pewnością stanie się głośniejszy.

Triggertrap Selfie nie jest jednak aż tak prymitywną aplikacją, jakby się mogło wydawać. Przede wszystkim cały czas działają w niej „w tle” algorytmy do rozpoznawania twarzy w kadrze, nie ma więc ryzyka, że byle hałas spowoduje, że nasz telefon wykonywał będzie zdjęcie za zdjęciem.

Ciekawostką jest też sposób wyświetlania obrazu na ekranie w postaci mocno „spikselowanej”. Dopiero gdy pohałasujemy trochę obraz na wyświetlaczu stanie się bardziej szczegółowy, co będzie jednoznaczne z ostrzeżeniem, że za chwilę zostanie nam wykonane zdjęcie.

Na razie aplikacja dostępna jest na telefony firmy Apple i nie wiadomo, czy producent – firma Triggertrap – planuje także wypuszczenie wersji na Androida i Windows Phone. Bardzo jesteśmy tym wszyscy zawiedzeni, prawda?

0
Źródło: Petapixel.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.