Ark: Survival Evoled – nowa, sieciowa gra z dinozaurami w roli głównej

Niezależne studio Wildcard zapowiedziało wieloosobowy survival w otwartym świecie wypełniony prehistorycznymi gadami. Gra zadebiutuje na komputerach PC (Windows/Linux) i konsolach nowej generacji w czerwcu przyszłego roku. Niecierpliwi użytkownicy Steama, będą mogli zapoznać się z produkcją już w przyszłym miesiącu - gra trafi bowiem do Steam Early Access.

Jako kobieta lub mężczyzna obudzimy się nadzy i bezbronni na plaży, w świecie, w którym prehistoryczne gady i inne niebezpieczeństwa będą czyhały na nasze życie. Wspólnie z pozostałymi graczami będziemy eksplorować wyspę, zbierać składniki potrzebne do wybudowania i rozwoju osady, zakładać plemiona konkurujące z pozostałymi, a nawet… ujeżdżać dinozaury. Na filmie widzimy także możliwość latania na pterodaktylach.

Samych gadów ma być na wyspie aż 60 gatunków – w tym dinozaury pływające i latające, roślinożercy i drapieżcy. Według twórców w żadnej innej grze nie zobaczymy tak dużych modeli, jak właśnie w ARK. Co ciekawe będziemy mogli tu nie tylko rozwijać umiejętności swojej postaci, ale także technologie, które pomogą nam przetrwać. Zauważcie, że na gameplayu bohater posługuje się nie tylko oszczepem, ale też i pistoletem. Gra tworzona jest na silniku Unreal Engine 4 i trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo ładnie. Pecetowcy będą mogli zanurzyć się jeszcze mocniej w rozgrywce dzięki kompatybilności z Oculus Rift. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Ark nie spotka ten sam los, co The Stomping Land.

0
Źródło: AGB
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.