Hackuj, włamuj się, zbieraj mile…

Niemal każdy, kto latał kiedyś samolotem, spotkał się ze zjawiskiem "zbierania mil", które można wykorzystać na kolejne, tym razem już darmowe loty. Ale United Airlines mają nową, ciekawą propozycję.

Jeśli ktoś nieźle zna się na wyszukiwaniu luk bezpieczeństwa, a równocześnie chciałby zwiedzić świat, korzystając z darmowych przelotów, to mamy dla niego ciekawą informację. Amerykańskie linie lotnicze United Airlines postanowiły w dość szczególny sposób wynagradzać tych, którzy będą je ostrzegać przed różnego rodzaju lukami bezpieczeństwa. W programie o nazwie „Bug Bounty” (w wolnym tłumaczeniu: „Hojna zapłata za błędy”) oferują bezpłatne mile, które można wykorzystać w dowolnym czasie i na dowolnej obsługiwanej przez tego przewoźnika trasie. Całkiem sporo mil.

Za znalezienie bardzo poważnego błędu można otrzymać nawet do 1 miliona (1 000 000 000!!!) mil. Zgłoszenie błędu średniej wielkości to możliwość zarobienia do 250 tysięcy mil, zaś proste błędy oznaczają „wynagrodzenie” w wysokości do 50 tysięcy mil.

Cóż, z milionem darmowych mil w kieszeni można by nieźle pozwiedzać świat, nie sądzicie?

Zdjęcie startującego samolotu pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: united.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.