HD 630VB: zamknięte, audiofilskie słuchawki od Sennheisera

“Słuchawki HD 630VB to kamień milowy w działalności firmy Sennheiser: Po raz pierwszy przenieśliśmy nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie dźwięku high-end na konstrukcję z zamkniętą obudową. Wyposażony w pasywną redukcję szumów model HD 630VB w skuteczny sposób izoluje użytkownika od otoczenia, dzięki czemu może on w pełni skupić się na samej muzyce”
HD 630VB: zamknięte, audiofilskie słuchawki od Sennheisera

, powiedział Axel Greel, Portfolio Manager Audiophile w firmie Sennheiser.

Specjalnie opracowany przez inżynierów Sennheiser dla modelu HD 630VB przetwornik wysokiej sprawności jest sercem tej konstrukcji. Zapewnia on moc potrzebną do “odpowiedniego” brzmienia basów, która to może być regulowana za pośrednictwem pokrętła w zależności od środowiska odsłuchu, charakteru odtwarzanej muzyki oraz indywidualnych upodobań użytkownika. Przy całkowitych zniekształceniach harmonicznych mniejszych niż 0,08 procent (dla 1 kHz i poziomie ciśnienia akustycznego wynoszącym 100 dB) oraz dzięki temu, że drut cewki został wykonany z czystego aluminium, model HD 630VB pozwoli uzyskać niezmienioną scenę dźwiękową z precyzyjną reprodukcją brzmienia wokalów i instrumentów w paśmie środkowym i przy krystalicznie czystej górze. Przynajmniej według producenta.

Przy impedancji wynoszącej 23 omy słuchawki HD 630VB są też idealnym partnerem dla przenośnych urządzeń muzycznych. Dzięki pasmu przenoszenia od 10 do 42000 Hz ten model jest odpowiedni do odtwarzania plików audio wysokiej rozdzielczości. Składana konstrukcja słuchawek oraz zastosowanie lekkich materiałów do ich konstrukcji również powinny pozytywnie wpłynąć na doświadczenia z ich korzystania poza domem. Sennheiser użył specjalnego stopu aluminium do wykonania nauszników, pałąka oraz elementów przesuwnych.

“Wybraliśmy te solidne materiały w celu zapewnienia maksymalnej trwałości”

, powiedział Axel Grell.

“Dodatkowo poduszki uszne są wymienne, a ich wymiana jest bardzo łatwa.”

Na prawym nauszniku znajduje się moduł kontroli wraz z mikrofonem, który jest połączony z wysokiej jakości przewodem wykonanym z miedzi beztlenowej. Użytkownicy mogą w wygodny sposób regulować odtwarzaną muzykę, a także wykonywać rozmowy telefoniczne, gdy korzystają ze smartfonów.

A teraz konkret, czyli cena: Cena Sennheiser HD 630VB wynosić będzie 2189 zł. Słuchawki objęte są dwuletnią gwarancją producenta.