Lenovo ulepsza Cortanę

Firmy Lenovo oraz Microsoft poinformowały dziś na konferencji Lenovo Tech World o współpracy, która zmieni sposób wyszukiwania zawartości cyfrowej. Zadanie to zyska nowy, bardziej osobisty wymiar dzięki funkcjom Cortana i REACHit.

Lenovo REACHit rozszerza możliwości wyszukiwania informacji przez funkcję Cortana w urządzeniach z systemem Windows 10 na dowolny komputer lub tablet Lenovo połączony z Internetem oraz różne popularne usługi w chmurze. Dzięki tej głębokiej i dostępnej wyłącznie w produktach Lenovo integracji Cortana może przeszukiwać znacznie więcej informacji.

Cortana to osobisty asystent cyfrowy dostępny na komputerach, tabletach i telefonach z systemem Windows 10, który umożliwia użytkownikom wykonywanie różnych zadań przy użyciu głosu lub naturalnie pisanego tekstu. Niestety, na razie nie jest ona dostępna w Polsce, ale cały czas liczymy na to, że wkrótce to się zmieni.

Cortana i REACHit zwiększają liczbę źródeł wyszukiwanej zawartości. Na podstawie unikatowego identyfikatora użytkownika Lenovo ID funkcje Cortana i REACHit razem uzyskują dostęp do danych, aby pobierać różne osobiste materiały, takie jak zdjęcia, nagrania wideo, dokumenty czy wiadomości e-mail. Lenovo REACHit umożliwia znajdowanie danych w osobistych usługach w chmurze, a także na połączonych z nimi komputerach i tabletach Lenovo z systemem Windows 10.

Przykład: użytkownik chce znaleźć zdjęcie edytowane w zeszłym tygodniu na notebooku Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Może uzyskać do niego dostęp nawet z dala od notebooka, siedząc w kawiarni i używając tabletu Lenovo ThinkPad 10. Nie musi już iść do domu i pracować na notebooku. Dzięki funkcjom Cortana i REACHit nie musi nawet pamiętać nazwy pliku zdjęcia — wystarczy miejsce, w którym był edytowany, data albo inne powiązane informacje. Aby znaleźć zdjęcie, może na przykład powiedzieć: „Cortana, znajdź zdjęcie, które edytowałam tydzień temu na ThinkPad X1 Carbon” lub „Cortana, znajdź zdjęcie, nad którym pracowałam w zeszłym tygodniu w Starbucks”.

Cortana i REACHit przeszukają osobiste konta w chmurze — nie tylko związane z firmą Microsoft i systemem Windows, np. Dysk Google, DropBox i Box. Bez funkcji REACHit użytkownicy mogą wyszukiwać tylko pliki na aktualnie używanym urządzeniu i w usłudze OneDrive. Dzięki REACHit Cortana jest jeszcze bardziej inteligentna.

0
Źródło: Lenovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.