Projekt Ara: Google pokazało w pełni sprawny telefon

Projekt Ara: Google pokazało w pełni sprawny telefon

Jeśli ktoś nie wierzył jeszcze do tej pory w sukces koncepcji telefonu “z klocków” i Projektu Ara, to prezentacja na Google I/O powinna go ostatecznie przekonać. Rafa Camargo, inżynier firmy Google, pokazał publiczności w pełni działający modularny telefon, w którym można było wymienić takie elementy, jak bateria, procesor czy moduł aparatu fotograficznego.

Co ciekawe, Camargo rozbił swój pokaz na kilka etapów. Dodał do telefonu niemal wszystkie elementy, ale świadomie “zapomniał” o wsunięciu w odpowiednie miejsce na obudowie modułu aparatu fotograficznego. Telefon zaczął działać, ale gdy doszło do próby uruchomienia aplikacji fotograficznej, zgłosił brak aparatu. Dopiero wtedy prowadzący prezentację dołożył do obudowy ostatni element układanki, a następnie w pełni skompletowanym telefonem wykonał zdjęcie publiczności zgromadzonej na auli.

O Projekcie Ara pisaliśmy już wielokrotnie, dlatego zachęcamy do sięgnięcia do naszych wcześniejszych artykułów na ten temat. W tym momencie warto jednak dodać, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prawdopodobnie publiczne testy tego telefonu, wprowadzonego do dystrybucji – na zasadzie pilotażu – w Puerto Rico.