Rockstar pozywa BBC

Film o GTA narusza własność intelektualną twórców gry.

Głównym wątkiem filmu o roboczym tytule „Game Changer” ma być konflikt pomiędzy Samem Hauserem – współzałożycielem studia Rockstar Games -, a prawnikiem Jackiem Thompsonem, który głośno krytykował serię GTA zarzucając jej propagowanie przemocy i negatywny wpływ na graczy. W rolach głównych wystąpić mają Daniel Radcliffe i Bill Paxton. Dokument BBC jest jednym z elementów programu „Make it Digital” mającym na celu promocję cyfryzacji w Wielkiej Brytanii. Stacja telewizyjna zamierza m.in. rozdać 11-latkom miniaturowe komputery Micro Bits, na których mają uczyć się podstaw programowania.

Rockstar zdaje się jednak nie wierzyć w dobre intencje BBC. Studio rzekomo wielokrotnie próbowało nawiązać współpracę z BBC, ale rozmowy nie zakończyły się sukcesem. W trosce o swoje dobre imię Rockstar wytoczyło stacji telewizyjnej proces przeciwko wykorzystaniu ich własności intelektualnej (marki GTA):

Do promocji filmu wykorzystywane są znaki towarowe serii GTA, chociaż Rockstar Games nie jest zaangażowane w jego produkcję. Chcemy upewnić się, że nasze znaki towarowe nie staną się ofiarą nadużyć, gdy BBC wykorzysta w swoim dokumencie nieoficjalne opisy wydarzeń związanych z naszą firmą. Naszym obowiązkiem jest ochrona własności intelektualnej i niestety w tym przypadku pozew sądowy jest konieczny”.

BBC na razie odmówiło komentarza. Nie wiadomo czy pozew wpłynie w jakiś sposób na realizację filmu.