SocPlay – polska sieć społecznościowa dla graczy

Powstała w 2009 roku firma Garmory skupiła się na tworzeniu gier przeglądarkowych m.in. Margonem - dwuwymiarowym MMORPG utrzymanym w klimatach fantasy, w który gra ponad 320 tys. użytkowników. Teraz ruszają w Polskę z własnym portalem społecznościowym.

SocPlay.pl tak naprawdę działa już w sieci od ponad roku, jednak niedawno twórcy postanowili odświeżyć graficznie stronę i wyjść z cienia. Na ten moment portal posiada 60 tys. zarejestrowanych użytkowników.

Docelowo SocPlay ma służyć jako platforma komunikacyjna dla graczy. Bez podawania prawdziwych danych można utworzyć własny profil i utrzymywać kontakty ze znajomymi z gier. Nie zawsze mamy bowiem chęć dodawania takich osób na Facebooka, gdzie zamieszczamy wiele prywatnych informacji.

W wygodny sposób założymy też stronę własnej gildii i utworzymy wydarzenia związane z danym tytułem – np. organizowany konkurs czy maraton na Twitchu. Do swojej biblioteczki dodamy też gry – nie tylko te, w które już graliśmy ale także i te, w które chcielibyśmy zagrać i w które za żadne skarby nie zagramy. Dzięki temu zacznie funkcjonować system rekomendacji, a odwiedzający nasz profil od razu zauważą, że np. gustujemy w grach typu survival horror. Informacje na temat każdej gry, którą dodamy do biblioteki trafiają też na tablicę. Przykładowo gdy ktoś będzie szukał partnera do kooperacji w danym tytule, taka wiadomość wyświetli się na naszej stronie głównej, dzięki czemu łatwiej będzie odnaleźć zainteresowanych do wspólnych potyczek.

SocPlay ciągle ewoluuje i robi to w dobrym kierunku. Aktualnie trwają prace nad mobilną wersją aplikacji. Czas pokaże, czy uda mu się utrzymać zaangażowanie użytkowników i zostać polskim Facebookiem dla graczy, czy zostanie porzucony jak Gamegen.pl.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.