Top Eleven – polskie drużyny prezentują defensywny styl gry

Według wyników badania przeprowadzonego przez producenta gry Top Eleven - najpopularniejszego menedżera piłkarskiego online - Polacy stawiają na obronę.

Po głębszej analizie informacji zebranych przez firmę Nordeus, producenta gry Top Eleven – okazało się, iż wiele stereotypów dotyczących stylu gry poszczególnych krajów można odłożyć do lamusa.

Podczas gdy narodem, który kładzie największy nacisk na defensywę są Niemcy, najbardziej agresywni są menedżerowie z Hiszpanii, ale mimo tego faktu nie stosują oni barcelońskiego modelu gry i preferują długie zagrania.

Polscy gracze są podobni charakterem do niemieckich – grają raczej defensywnie i zwykle korzystają tylko z jednego napastnika, najprawdopodobniej naśladując w ten sposób polską reprezentację. Mimo stosowania podobnej taktyki, polscy gracze – menedżerowie nie szkolą swoich zawodników tak często i intensywnie jak Niemcy. Z kolei jedyną wspólną cechą Polaków i Hiszpanów jest ich preferencja do łagodnych wejść w piłkę, w przeciwieństwie do Anglików, którzy zdecydowanie wolą ostro atakować.

W świecie wirtualnego futbolu najbardziej uparci są Brytyjczycy, którzy najrzadziej zmieniają swoją taktykę w trakcie sezonu.

Wszystkie powyższe obserwacje oraz wiele dodatkowych zostały wybrane z obszernej bazy danych gry Top Eleven, która zawiera fakty dotyczące zachowań wirtualnych menedżerów futbolowych z całego świata. Każdego miesiąca w grę Top Eleven angażuje się ponad 10 milionów osób, każdego dnia 4 miliony graczy loguje się do serwisu, aby zarządzać własnym klubem futbolowym i konkurować ze znajomymi oraz innymi graczami na międzynarodowej arenie.

0
Źródło: Nordeus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.