Tutaj chciałby pracować każdy fan Star Treka

Biuro chińskiego developera wygląda jak... USS Enterprise.

Mierzący 260 metrów długości, 100 metrów szerokości i 6 pięter wysokości budynek stojący w południowo-wschodniej prowincji Fujian w Chinach nawiązuje swoją formą do znanego wszystkim miłośnikom kultury science-fiction statku USS Enterprise, który wystąpił w trzech odsłonach Star Treka na przełomie lat ’90 i roku 2000. Zachwycający obiekt architektoniczny jest siedzibą chińskiego developera gier sieciowych – NetDragon Websoft.

Budowa pochłonęła 97 milionów dolarów i trwała od października 2010 roku do maja 2014 roku. Skąd w ogóle pomysł na taki projekt architektoniczny? To proste. 43-letni szef firmy, zasiadający również w zarządzie Baidu, jest olbrzymim fanem Star Treka… Początkowo kierownictwo odrzuciło taką koncepcję, ponieważ statek umieszczony na ziemi nie prezentowałby się ciekawie. Ideę wznowiono jednak pod wpływem plakatu z filmu i postanowiono umieścić budynek na kilku kolumnach, przez co nieznacznie unosi się on nad ziemią i wygląda, jakby właśnie lądował, by wymienić parę części.

NetDragon Websoft może pochwalić się także dość nietypową, jak na Chiny polityką. Gdy przyjęto koncepcję budowy biura w formie USS Enterprise skontaktowano się z CBS – producentem Star Treka. Ten nie wierzył, że ktoś w ogóle próbuje postawić budynek inspirowany wyglądem statku do czasu aż nie zobaczył odpowiednich dokumentów.