Asus ZenWatch 2 oficjalnie zaprezentowany

Asus ZenWatch 2 oficjalnie zaprezentowany

Jeśli chodzi o wygląd, tu niewiele się zmieniło. Tarcza zegarka nadal jest prostokątna, aczkolwiek po jej prawej stronie znajdziemy teraz boczny przycisk. Asus nie sprecyzował do czego będzie go można wykorzystać ale prawdopodobnie posłuży do sterowania interfejsem. Paski zegarka dostępne będą w dwóch rozmiarach – 22 mm lub 18 mm – oraz 18 wariantach kolorystycznych i materiałowych. Sama tarcza zaś będzie dostępna w trzech kolorach – srebrnym, metalicznym i różowo-złotym.

Co do szczegółów technicznych, tu Asus na razie poskąpił informacji. Wiemy, że AMOLED-owy ekran urządzenia pokryty będzie szkłem Gorilla Glass 3, a w środku znajdziemy procesor Qualcomma. Wybierając większy pasek (22 mm) otrzymamy też dodatkową baterię sprytnie ukrytą pod tarczą zegarka – niestety nie wiemy o ile wpłynie ona na czas pracy urządzenia.

W porównaniu do poprzednika nowy ZenWatch będzie odporny na kurz i wodę (certyfikat IP67). Popularna funkcja Remote Camera pozwalająca na wyświetlanie podglądu z kamery smartfona na tarczy zegarka także została usprawniona – będzie działała szybciej i na większym zasięgu.

Cena i data premiery ZenWatcha 2 także nie została ustalona.