Buty zmieniające kolor z aplikacji

Na pewno macie jakieś ulubione, sportowe obuwie, które chętnie nosilibyście do wszystkiego, gdyby tylko pasowało do pozostałej części garderoby. Rehab Studio przygotowało koncepcję nowoczesnych sneakersów, które będą w stanie zmieniać kolor w wybranym przez użytkownika momencie. Technologia ma być zintegrowana ze smartfonową aplikacją, w której wybierać się będzie dany element buta i jego barwę. Powierzchnia butów ma być pokryta materiałami z pamięcią kształtu i nićmi przewodzącymi energię elektryczną. W materiał wplecione też będą miniaturowe diody LED.
Buty zmieniające kolor z aplikacji

Twórcy planują oddać użytkownikowi nie tylko proste narzędzie do zmiany koloru. Ich aplikacja powiązana będzie ze sklepem, w którym będzie można zakupić dodatkowe funkcjonalności – wzory od projektantów mody, Selfie Pack (automatyczne dobranie koloru butów pod zdjęcie ubrania), Running Pack (zmiana koloru butów z zielonego na czerwony w zależności od pokonanego dystansu na trasie) Cycling Pack (świeciący w ciemności żółty pasek zapewniający lepszą widoczność na drodze podczas jazdy rowerem) czy Connection Pack (dobranie takiego samego koloru butów jak ma druga osoba).

Niestety Shif Sneakersy są tylko koncepcją. Być może jednak, jak miało to miejsce w przeszłości, studio zainteresuje tym projektem inżynierów lub duże przedsiębiorstwa, które podejmą się wykonania i sprzedaży butów.