Czy da się powstrzymać ten cały hejt?

"Żydzi do gazu", "stop pedałom", "j. islam" – polskie miasta dosłownie zalewają tego typu napisy. Codziennie mijamy hasła antysemickie, homofobiczne, rasistowskie, czy po prostu wulgarne. Nie reagujemy na nie, bo nie wiemy jak. Przez to przyzwyczajamy się do ich widoku, stają się dla nas obojętne. Niestety – wiele osób czuje się osobiście dotkniętych tego typu treściami.

HejtStop to kampania, której celem jest ułatwienie reagowania na tego rodzaju przejawy mowy nienawiści. Zajmuje się walką z mową nienawiści w przestrzeni publicznej i w Internecie. W celu ułatwienia zgłaszania treści w przestrzeni publicznej (elewacje nieruchomości, garaże, przystanki autobusowe i inne miejsca, w których pojawiają się wulgarne, obraźliwe napisy, nazywane przez nas hejtami), stworzyła mechanizm umożliwiający zgłaszanie napisów na stronie www.hejtstop.pl. Teraz, dzięki współpracy z Dige – firmą zajmującą się min. opracowywaniem nowoczesnych aplikacji na urządzenia mobilne – zgłaszanie tych napisów jest łatwiejsze.

Dzięki aplikacjom na urządzenia mobilne – Android, iOS oraz Windows Phone – użytkownicy smartfonów mogą w prosty sposób zgłosić dostrzeżony przez siebie napis zawierający nienawistne treści. Dzięki geolokalizacji, nie musimy nawet wpisywać adresu miejsca – wystarczy przesłanie zdjęcia, a system sam ustali, w którym miejscu się znajdujemy.

Zgłoszone napisy trafią do bazy na www.hejtstop.pl (na której można również wrzucać zdjęcia za pośrednictwem strony internetowej), następnie informacje o nich zostaną przesłane do służ porządkowych.

0
Źródło: HejtStop
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.