Ergonomia w stylu Zen – ASUS ZenBook UX305

Ergonomia w stylu Zen – ASUS ZenBook UX305

Smukła, elegancka obudowa skrywa wnętrze z charakterem. ASUS ZenBook UX305 to starannie zaprojektowane urządzenie, wykonane w całości z wysokiej jakości aluminium. Jego subtelny kształt podkreśla tradycyjny dla serii klin z perfekcyjnie wyszlifowanymi krawędziami. Prezentowany model został wyposażony w pełnowymiarową, ergonomiczną klawiaturę z komfortowym układem przycisków, które pozwoli użytkownikowi na pracę w każdych warunkach oświetleniowych.

Zen – czyli sztuka równowagi i łączenia

Piękno i siła. Delikatność i wytrzymałość. Artystyczna wolność i precyzja. ZenBook UX305 łączy żywioły. W stylowej, smukłej obudowie zamknięto wydajny procesor Intel Core M, osiem gigabajtów pamięci operacyjnej RAM, szybki dysk SSD o pojemności 256 gigabajtów oraz baterię, która pozwoli na 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Dzięki wydajnym podzespołom ultrabook bez problemu poradzi sobie nawet z bardziej wymagającymi multimediami. Oprócz tego laptop posiada zaawansowany touchpad z obsługą gestów, oferowanych przez Windows 8.1.

Zen – krystalicznie czyste brzmienie

Cechą charakterystyczną komputerów ASUS-a jest technologia SonicMaster Premium, która wraz z rozwiązaniem ICEpower, sprawia, że z głośników Bang &Olufsen wydobywa się krystaliczny dźwięk, nawet przy wysokim poziomie głośności. Ponadto wewnętrzny zasilacz gwarantuje krystalicznie czyste brzmienie, eliminując ryzyko wystąpienia zakłóceń. Producent dołączył do modelu UX305 oprogramowanie AudioWizard, które umożliwia łatwą optymalizację ustawień audio. Użytkownik ma do dyspozycji pięć predefiniowanych trybów pracy, pomiędzy którymi może przełączać się praktycznie jednym kliknięciem.

Zen – wydajność, smukłość i długi czas pracy

Litowo-polimerowy akumulator w połączeniu z energooszczędnym procesorem czyni z modelu UX305 ultramobilne urządzenie, które jest w stanie wytrzymać nawet 10 godzin na jednym ładowaniu baterii. Technologia Super Hybrid Engine II zaś, umożliwia utrzymanie urządzenia w trybie czuwania nawet przez dwa tygodnie. Oprócz tego automatycznie zapisuje wszystkie otwarte aplikacje i dane na dysku SSD, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 5%.Z kolei, trzy porty USB 3.0 są w stanie obsłużyć najszybsze urządzenia magazynujące, zapewniając także dwa razy szybsze ładowanie telefonów czy tabletów, również wtedy, gdy ASUS UX305 jest wyłączony. Co ważne, oprogramowanie USB Charger+ stale monitoruje poziom baterii notebooka, dzięki czemu nie będzie miało miejsca przypadkowe rozładowanie akumulatora podczas zasilania innego gadżetu.

Przemyślana konstrukcja UX305 oraz zaawansowana technologia chłodzenia pozwoliły producentowi na pozbawienie urządzenia głośnych wentylatorów, dzięki czemu ZenBook jest nie tylko bardzo szybki, ale także cichy.

Cena i dostępność

ZenBook UX305LA jest dostępny na polskim rynku w cenie od 2999 zł. Zaprezentowany model (UX305FA-FC013H) to wydatek rzędu 3899 zł.

Więcej:Asus