Pamiętacie Master of Orion? Nadchodzi wielki remake!

Wargaming wskrzesza legendarną strategię kosmiczną.

Screen z Master of Orion 2

Screen z Master of Orion 2

Jesteśmy fanami Master of Orion i możliwość pomocy przy wskrzeszeniu kultowej gry to spełnienie marzeń,” mówi Andrés Chilkowski, współzałożyciel i prezes NGD Studios. „Dodaliśmy sporo usprawnień do gry. Jesteśmy pewni, że klasyczna i wciągająca rozgrywka przypadnie do gustu graczom – zarówno tym, którzy grali w pierwsze części lata temu, jak również osobom, które będą miały styczność z tytułem po raz pierwszy.”

Master of Orion w nowym wydaniu zapowiada się smakowicie. Do argentyńskiego studia NGD dołączyły już osoby pracujące nad pierwowzorem serii. Należy oczekiwać ulepszonej grafiki i interfejsu, a także rozwiniętej charakterystyki 13 ras, którym będziemy mogli przewodzić.

Twórcy postarali się o takie smaczki jak linie dialogowe nagrane przez znanych aktorów czy muzykę orkiestrową skomponowaną przez kompozytora odpowiedzialnego za ścieżkę dźwiękową klasycznego Master of Orion. Dodatkowo możemy też liczyć na obecność 20 układów słonecznych, 100 unikalnych gwiazd i ponad 100 różnych technologii.

Wydawcą gry jest Wargaming.net. Na razie nie ogłoszono daty premiery gry ani platform docelowych.