Pismo obrazkowe zamiast PIN-u

Pismo obrazkowe zamiast PIN-u

Z obszernej bazy emocji firma Intelligent Enviroments wyselekcjonowała 44 obrazki, które użytkownik może użyć do tworzenia swojego hasła dostępu. Zastosowanie takiej liczby emotikonek zamiast standardowych cyfr daje 480 razy więcej permutacji, a za tym idzie oczywiście bezpieczeństwo danych użytkownika. Obrazkowe hasła są nie tylko trudniejsze do złamania, ale też łatwiejsze w zapamiętaniu. W formie graficznej możemy zapamiętać o wiele więcej informacji, niż w formie ciągu znaków pisemnych. Badanie przeprowadzone przez firmę na 1337 Brytyjczykach wykazało, że 1/3 z nich zapomniała swojego PIN-u, a co czwarta osoba używała tego samego PIN-u do różnych zabezpieczeń.

Emoji maję jeszcze jedną kluczową zaletę. Za pomocą nich nie będziemy w stanie utworzyć banalnych haseł w stylu daty urodzenia czy imienia ukochanej osoby, które są łatwe do złamania przez cyberprzestępców.
Intelligent Enviroments prowadzi już rozmowy z wybranymi bankami. Jeśli zakończą się one pomyślnie system Emoji Passcode zostanie wdrożony już w przyszłym roku.

Więcej:emojihasła