Tegoroczny Pixel Heaven potrwa aż 3 dni!

Atrakcji jak zawsze nie zabraknie dla wielbicieli retro – tym razem czekać na nich będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8 / 16 bit gotowych do zabawy, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Odbędą się konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.

Pixel Heaven to także święto współczesnych graczy i największy w Polsce festiwal dla niezależnych twórców gier – czyli wystawa twórców PIXEL.EXPO, nagrody PIXEL.AWARDS oraz dwudniowa konferencja DEV.CONNECT.

To nie koniec atrakcji. Goście tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zmierzyć się z innymi uczestnikami w wyścigu w kapsle na torze Red Bulla czy zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Tradycyjnie nie zabraknie Nocy z Demosceną. Odbędzie się konkurs „retrocosplay” oraz „Giełda Bajtka” – czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Przygotowana zostanie specjalna strefa Star Wars obfitująca w szereg atrakcji dla fanów sagi. A podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą dobrze zaopatrzone bary, pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.